Oczyść swoje jelito grube za pomocą tych 8 lekarstw!

Oczyść swoje jelito grube za pomocą tych 8 lekarstw! Przeciętny Amerykanin ma 12 kilogramów odpadów zgromadzonych w okrężnicy, co nie jest tylko dodatkowym ciężarem, ale też problemem zdrowotym. Mianowicie odpady toksyczne utrudniają funkcję jelita grubego, aby wchłaniać składniki odżywcze i wydalić odpady z organizmu oraz negatywnie wpływają na bakterie jelitowe.

Wiele osób cierpi na chroniczne zaparcia, zespół jelita drażliwego, nieszczelne jelita i inne problemy z układem trawiennym. Ponieważ okrężnica odgrywa ważną rolę w eliminowaniu odpadów, ważne jest, aby działała ona sprawnie. Na szczęście są rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić dyskomfort związany z toksynami i problemami z trawieniem w organizmie, takie jak domowe oczyszczenie okrężnicy.

Domowe oczyszczanie okrężnicy może pomóc wypłukać niektóre z toksyn w organizmie, które mogą przyczyniać się do dyskomfortu, a także zaoferować naturalną ulgę od zaparć. Co więcej, taka metoda pomoże Ci schudnąć, zwalczyć zmęczenie i powstrzymać uczucie ospałości.

Po przejściu pokarmu przez żołądek i jelita cienkiego, pozostały materiał przesuwa się do pierwszej części jelita grubego – okrężnicy. Mając około 90 cm, głównym zadaniem jelita grubego jest odwodnienie ciekłego materiału odpadowego w celu przygotowania do wydalenia.
Średni okrężnica zawiera prawie 60 odmian mikroflory i bakterii, które wspomagają trawienie i promują produkcję składników odżywczych. Pomaga to utrzymać równowagę pH i zapobiega wzrostowi i rozprzestrzenianiu się szkodliwych bakterii.

KLIKNIJ TUTAJ

Trzymanie jelito w czystości może zapewnić wiele istotnych korzyści zdrowotnych, w tym:

  • Niższe ryzyko zachorowania na raka jelita; wiodący rodzaj raka w większości krajów uprzemysłowionych
  • Niższe ryzyko wystąpienia dyskomfortu z powodu zespołu jelita drażliwego (IBS), przewlekłego zaparcia i przewlekłej biegunki
  • Niższe ryzyko wystąpienia hemoroidów
  • Mniejsza niepożądana produkcja gazu
  • Bardziej produktywna absorpcja wody i składników odżywczych
  • Uczucie lekkości i komfortu w twoim rejonie brzucha

Oto 8 sposobów na naturalne oczyszczenie jelita grubego:

1.Błonnik
Musisz spożywać pokarmy bogate w błonnik, takie jak figi, śliwki, awokado, jagody i brukselka. Kobiety w wieku od 19 do 50 lat potrzebują dziennie 25 gramów błonnika, podczas gdy mężczyźni powinni spożywać 38 gramów, a dawki te zmniejszają się nieco po 50.

2.Woda
Ponad 75% ludzi cierpi na odwodnienie, które jest główną przyczyną blokady okrężnicy. Dlatego picie dużej ilości wody jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania okrężnicy, dlatego należy spożywać co najmniej 2 litry dziennie. Możesz również dodać do wody świeże plasterki cytryny i / lub pomarańczy, które poprawią jej właściwości czyszczące.

3.Priobiotyki
Probiotyki to zdrowe bakterie, które regulują toksyczne bakterie, które powodują blokady w okrężnicy i jelitach. Nasz organizm jest zwykle bogate w probiotyki, ale te poziomy mogą spaść z powodu różnych czynników, takich jak antybiotyki. Dlatego można przyjmować suplementy probiotyczne i spożywać produkty bogate w probiotyki, takie jak kefir, jogurt, kapusta kiszona i marynaty.

4.Ocet Jabłkowy
Ocet jabłkowy ma charakter kwasowy i zawiera enzymy wspomagające wzrost probiotyczny. Może pomóc w walce z zatwardzoną, toksyczną blokadą jelita grubego, która gromadziła się od lat. Wystarczy dodać 2 łyżki octu jabłkowego i 2 łyżki ekologicznego miodu do szklanki ciepłej wody, mieszać i pić codziennie rano.

5. Sok z  śliwek
Sok z suszonych śliwek jest bogaty w błonnik, który usuwa blokady okrężnicy. Pij 1 szklankęi soku z suszonych śliwek przed śniadaniem i kolejne i po obiedzie. Gdy tylko ruchy jelit stają się częstsze, można stopniowo zmniejszać dawkę.

6.Herbata imbirowa
Imbir przyspiesza trawienie i reguluje wypróżnienia. Oto jak przygotować imbirową herbatę:

Składniki:

2 łyżeczki świeżo startego imbiru
Ćwierć łyżeczki kurkumy
5 szklanek wody

Wymieszaj składniki, zagotuj je, a następnie zredukuj ciepło. Gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut, dodaj miód jak wystudzisz napój.

7.Sok z cytryny
Sok z cytryny jest bogaty w witaminę C, która poprawia zdrowie okrężnicy, zwiększa szybkość metabolizmu i pomaga organizmowi wydalić odpady. Dlatego każdego dnia zaczynajcie od szklanki ciepłej wody cytrynowej.

8.Siemię lniane
Siemię lniane jest bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, które rozluźniają okrężnicę i niezwykle duże ilości błonnika. Dlatego zmiel go i dodaj do jogurtu, płatków zbożowych lub płatków owsianych.

KLIKNIJ TUTAJ

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk