Woda Mineralna – jaką najlepiej pić – Gosia Klos

woda-dla-ciebie

Woda Mineralna – jaką najlepiej pić – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Woda  W ostatnim czasie wiele osób ciągle pije i przygotowuje posiłki na wodzie mineralnej. W składzie wody mineralnej spotyka się jednak takie sole i domieszki, których organizm ludzki nie jest w stanie przyswoić Niektóre z tych soli w ogóle nie są wydalane z organizmu. Mogą się gromadzić w mięśniach i stawach, powodując ich deformację. Jest bardzo dużo opinii na temat wody, ale moim zdaniem najlepsza woda to taka, która możesz mieć ja z natury.

Strukturowana woda – najkorzystniejsza dla zdrowia

Najkorzystniejsza dla człowieka jest woda „strukturowana”. W przyrodzie spotyka się taką wodę w warzywach, owocach, ich sokach i roztopionym lodzie. Uczonych zainteresował fakt: dlaczego Jakuci, naród z północy Rosji, mają średnią długość życia ponad 100 lat. Jak się okazuje nie posiadają wodociągów ani studni, spożywają niewielką ilość warzyw i owoców, w ogóle bardzo skromnie się odżywiają i właściwie wcale nie chorują. Rozwiązanie zagadki okazało się bardzo proste — przez wszystkie wieki Jakuci korzystali z wody, tnąc lód na płyty. Co zostało stopione przez słońce, to pili.

Woda z lodu.

Każdy z nas wie, że starość rozpoczyna się od zmarszczek,a zmarszczki pojawiają się wtedy, gdy komórki naszego organizmu zaczynają wysychać. Jedną z podstawowych przyczyn starzenia się jest utrata przez organizm zdolności przyswajania i przetwarzania wody, którą spożywamy. U osoby dorosłej proces rozrastania się kości już się zakończył. Dostarczone do organizmu zbędne ilości soli wapnia z pożywieniem i wodą zaczynają się odkładać w naczyniach krwionośnych i stawach. To prowadzi do zaburzeń krwio-obiegu, chorób układu pokarmowego, pojawienia się kamieni w wątrobie, w nerkach i stopniowego stanu chorobowego całego organizmu. żeby powstrzymać proces starzenia się i zawsze młodo wyglądać należy nauczyć się przygotowywać i spożywać wodę z roztopionego lodu.

Przygotowanie strukturowanej wody z roztopionego lodu.

Zwykłą wodę wodociągową nalać do garnuszka o dowolnej objętości, zagotować, przykryć pokrywką, ostudzić i wstawić do zamrażalnika o temperaturze minus 4°C na 2 —3 godziny. Po tym jak woda zamarznie, przebić powstały lód, a wodę zlać. Otrzymana woda posiada właściwości „strukturowanej”. Pod względem swojego składu jest dokładnie taka sama, jak woda znajdująca się w komórkach naszego organizmu. Przygotowanie strukturowanej wody zimą jest bardziej uproszczone. Wystarczy tylko postawić za oknem lub na balkonie naczynie z przegotowaną wodą i następnie gdy woda zamarznie nie podgrzewając jej dać wodzie się roztopić. Nawet jedna szklanka wody z roztopionego lodu wypita na czczo codziennie znacznie poprawi państwa samopoczucie i wygląd zewnętrzny. Szczególnie korzystnie (zdrowo) jest pić wodę z roztopionego lodu ludziom w podeszłym wieku, ponieważ wymywa ona z organizmu nie tylko złogi, ale również stare i martwe komórki, co stanowi wspaniałą profilaktykę przeciwko różnym schorzeniom nowotworowym.

Jak pić wodę?

Najlepiej pić wodę zaraz po przebudzeniu, ale najpierw trzeba wypłukać usta, a następnie już można wypić 1/2 — 1 szklankę wody. Lepsza jest woda z roztopionego lodu. Wskazane jest pić ją małymi łyczkami. Wiele osób ma nawyk popijania podczas spożywania pokarmów. Lepiej jest tego nie robić, ponieważ woda, dostając się do żołądka rozpuszcza soki żołądkowe i powoduje zaburzenie procesów trawiennych Ciągły nawyk popijania podczas jedzenia prowadzi do powstawania gazów, wzdęć i zaparć. Wszelkie płyny najlepiej jest przyjmować na 15 — 20 minut przed jedzeniem i 1 godzinę po jedzeniu.

Twój Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Źródło  Michała Tombak 

http://www.kuracjacytrynowa.pl/droga-zdrowia/

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk