Naturalne produkty do pielęgnacji skóry – 10 Produktów

Naturalne produkty do pielęgnacji skóry – 10 Produktów. Wspaniała skóra jest czymś, czego wszyscy chcemy, ale czasem mogą być trudne do osiągnięcia. Produkty do pielęgnacji skóry mogą być kosztowne i przynoszą mnóstwo efektów ubocznych. Co zrobić, jeśli powiedzieliśmy, że istnieją proste rozwiązania, które były opłacalne i naturalne?
Zamiast tego skoncentruj się na żywności, która może rozjaśnić skórę. Nie wiesz, od czego zacząć? Sporządziłam dla ciebie listę produktów, które okazały się, że będą odżywiać i chronić Twoją skórę. Czytaj dalej, aby zobaczyć, jak możesz ich użyć w codziennym życiu.

1. Banany

Banany są doskonałym rozwiązaniem dla nawilżenia skóry, ponieważ mają wysoką zawartość potasu.  Banany są również bogate w witaminę B, która pomaga chronić przed starzeniem się.

2. Miód

Miód jest bogaty w przeciwutleniacze, które nie tylko czyści skórę, ale także chroni ją przed szkodliwymi bakteriami. Możesz dodać surowy miód na twarzy, aby utworzyć maskę, pozwolić jej zostać przez kilka minut, a następnie zmyć. Twoja skóra będzie miękka i będzie jaśniejsza.

3. Papaja

Papaja jest zwany jako naturalny roztwór do złuszczania skóry. Jest kredą pełną witaminy A i C, która pomaga chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV i osłania ją przed drobnymi zmarszczkami.

4. Jabłka

Jabłka są bogate w witaminę C. Jest to dobra wiadomość dla skóry, ponieważ ten minerał ma za zadanie dokręcać i tonizować skórę. Jabłka mogą również zapobiec produkcji wolnych rodników, które powodują przedwczesne starzenie. Możesz jeść 2 razy jabłka dziennie lub wybrać soki naturalne .

5. Ciemna czekolada

Ciemna czekolada jest bogata w przeciwutleniacze, które odżywiają i nawilżają skórę. Ludzie regularnie spożywający czekoladę mają tendencję do mniej suchości skóry. Jedzenie małych kawałków czekolady codziennie może poprawić ogólny wygląd skóry.

6. Jaja

Maseczki  z jaj do twarzy są korzystne dla skóry. Są doskonałym źródłem witaminy A, która pomaga  naprawić Twoją  skórę. Jedz 2-3 jajka dziennie, a zobaczysz różnice w skórze po 4 tygodniach.

7. Buraki

Chcesz zmatowić swoją skórę? Spróbuj buraków.  Buraki jako doskonały sposób na zwiększenie tlenu we krwi i usuwanie odpadów z komórek. Kieliszek soku z buraków może dać długą drogę do rozjaśnienia skóry.

8. Marchewka

Jeśli chcesz szybko pozbyć się zmarszczek na  skórze, spróbuj jeść więcej marchwi. Marchewka ma wysoką witaminę A,  która pomaga naprawić i wygładzić drobne linie  zmarszczek.

9. Kale – Jarmuż 

Kale jest doskonałym źródłem luteiny. Te substancje odżywcze pomagają w absorpcji wolnych rodników, które mogą uszkodzić skórę. Nie mówiąc już o tym, że kale jest wspaniałym źródłem witaminy A i witaminy C, która może pomóc odżywiać i nawilżać skórę.

10. Rozmaryn

Jeśli szukasz wspaniałego zioła, które może pomóc Twojej skórze, nie szukaj za daleko, bo  Rosemary jest wspaniały. Podobnie jak inne zioła, rozmaryn jest zapakowany w pełne przeciwutleniacze, które pomagają promować zdrową skórę. Może też chronić skórę przed uszkodzeniem słońca.

Które z tych produktów stanie się częścią twojej procedury na piękną skórę? Udostępnij znajomym, aby mogli poznać sekret tych produktów.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk