Warto wiedzieć o 8 zaletach oleju z grejpfrutów

Warto wiedzieć o 8 zaletach oleju z grejpfrutów. Dieta z grejpfruta z lat 80- powróciła! Te mocne owoce mogą znacznie więcej zrobić dla Ciebie i Twojego zdrowia, jeśli będą używane w odpowiedniej, zrównoważonej diecie. Te owoce cytrusowe są zapakowane w przeciwutleniacze, składników odżywczych i właściwości leczniczych, które można wykorzystać do zwalczania problemów trawiennych, stresu, a nawet infekcji drożdży.

Olejki eteryczne są wytwarzane przez destylację lub ekstrahowanie korzystnej części rośliny – w tym przypadku skórki grejpfruta – i zanurzenie jej w oleju w celu przeniesienia jego właściwości. Ten olej z grejpfruta pomoże Ci zwalczyć niektóre i najczęstsze dolegliwości w sposób, który jest naturalny. Sprawdź listę poniżej, aby zobaczyć, jak ten olejek może Ci pomóc.

Ważne jest, aby zauważyć, że oleje eteryczne z grejpfrutów mogą powodować podrażnienia skóry, jeśli obszar poddany działaniu jest narażony na bezpośrednie i silne nasłonecznienie. Więc unikaj słońca po użyciu olejku z grejpfrutów lub zmyj go.

1. Środki antyseptyczne

Użyj tego olejku eterycznego, aby pomóc wyleczyć siniaki i bruzdy, a także zmniejszyć trądzik.  Właściwości przeciwbakteryjne grejpfruta czynią ten olejek eteryczny dobrym w leczeniu codziennych schorzeń i utrzymaniu rany w stanie stresu sutkowego lub rozwijającego się.

2. Zwalcza infekcje drożdży

Olej ma właściwości przeciwgrzybicze, które pomagają zmniejszyć drożdże i bakterie. Olej może nawet zredukować drożdże powodujące wirusa Candida – co powoduje problemy z jelitami. Wykazano, że olejki z grejpfrutów pomagają zwalczać infekcje dróg moczowych o właściwościach antybakteryjnych, które zostały porównane z nowoczesną medycyną.

3. Przeciwutleniacz

Podobnie jak wszystkie owoce cytrusowe, grejpfrut jest naładowany w witaminę C, która jest pełna składników antyoksydacyjnych. Te przeciwutleniacze są związane w celu wspomagania układu immunologicznego, zwalczania przedwczesnego starzenia się, a nawet pomocy w zakresie widzenia i utraty słuchu.

4. Antybakteryjny

Olejki grapefruitowe mogą zapobiegać szkodliwym bakteriom występującym w żywności i wodzie.  Olejki eteryczne są zazwyczaj stosowane w celu zwalczania infekcji skóry, grzybów, pleśni i pasożytów.  ​​Może również pomóc pozbyć się bakterii w jelicie, nerkach i układzie wydalania.

5. Tłumiące apetyt

Olejek z grejpfrutów może więcej niż ograniczać nadmierne spożywanie posiłków, może również pomóc w ograniczeniu Twojego apetytu, które mogą wykoleić zdrowe nawyki żywieniowe. Weź kilka kropli przez na dzień, aby utrzymać umysł i ciało.

6. Leki przeciw depresyjne

Wdychanie oparów pary grejpfrutowej – prawdopodobnie w domowym odparowywaczu, MOŻE pomóc w walce z depresją. Ten ​​olej z grejpfrutów pomaga w depresji poprzez stymulowanie pewnych hormonów w mózgu, a także poprzez odprężenie ciała – aromaterapię.

7. Odciążenie stresu

Czy wiesz, że zapach grejpfruta pomaga się odprężyć  – co pobudza umysł. Spróbuj dodać go do kąpieli, rozpraszając go w domowym odparowalniku, a nawet możesz posmarować  go na nadgarstku lub szyi jako perfumy, które pomogą Ci poczuć się mniej  zestresowani przez cały dzień.

8. Booster trawienny

Zanurz kroplę olejku grejpfrutowego na brzuchu, aby pobudzić funkcję układu trawiennego, pomoże przynieść więcej krwi do przewodu pokarmowego, który pomaga detoksykacji.

Olejek z grejpfruta możesz kupić w każdym, zielarskim sklepie, jest bez recepty. 

Warto próbować naturalne sposoby…a może jeden z wymienionych w tym artykule zadziała na Ciebie i nie bebesz musiała łykać tabletek, tylko wyleczysz sie w naturalny sposób !

 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk