Nadmierna ilość tłuszczu w brzuchu i otyłość – Nowy Artykuł

Problemy z kośćmi to Problemy z Otyłością – Nowy Artykuł. Nadmierna ilość tłuszczu w brzuchu i otyłość jest często związana ze zwiększonym ryzykiem chorób serca i cukrzycy typu 2. Ale czy wiesz, że tłuszcz z brzucha jest również powiązany z osteoporozą? Ostatnie badania w Journal Bone wykazały, że oceniono 50 otyłych kobiet w wieku 30 lat.

Przeszły tomografię komputerową (CT) w celu pomiaru utraty kości, a spektroskopię rezonansu magnetycznego (MR) wykorzystano do oceny ilości tłuszczu w szpiku kostnym.

Naukowcy zmierzyli:

Gęstość kości
Tłuszcz Z brzucha (cały tłuszcz pod skórą)
Tłuszcz podskórny (tłuszcz w kości)
Całkowita zawartość tłuszczu

Badanie wykazało, że kobiety z większą ilością tłuszczu w brzuchu zwiększyły tłuszcz w szpiku kostnym i obniżyły gęstość kości niż kobiety z tłuszczem w innych miejscach. Sugerowało to, że zwiększony tłuszcz w szpiku kostnym osłabiał kości. Oznacza to, że tłuszcz podskórny, tłuszcz biodrowy, tłuszcz udowy, tłuszcz ramienny i inne tkanki tłuszczowe nie były związane z problemami gęstości kości.

Naukowcy nie są pewni, dlaczego w szczególności tłuszcz wewnętrzny jest gorszy dla organizmu niż tłuszcz podskórny.

Popraw swoje zdrowie kości
Jednym z najpotężniejszych narzędzi do odchudzania (który pomaga usunąć trzewny tłuszcz) jest dobry sen. Kiedy śpimy, pościmy, ale nasze ciała nadal działają, aby utrzymać nas przy życiu. Jeśli nie będziemy wystarczająco spać, te procesy będą działać przeciwko nam.

Leptyna pomaga regulować masę ciała i kontrolować apetyt. Jest uwalniany przez komórki tłuszczowe podczas snu i zachęca do przechowywania tłuszczu, a także wysyła wiadomości o bilansach energii do mózgu. Grelina jest peptydem uwalnianym przez żołądek, który pomaga regulować bilans energetyczny i stymulować magazynowanie tłuszczu i przyjmowanie pokarmu. Aby uzyskać więcej informacji na temat prawidłowego snu i tego, jak pomaga on w odchudzaniu, kliknij tutaj.

Aby utrzymać ciało w zdrowiu, należy rozważyć przyjmowanie suplementów wapnia lub magnezu, spożywanie zielonych warzyw liściastych pełnych witaminy K1 i K2, unikanie pasteryzowanego nabiału i napojów gazowanych, i oczywiście, starać się żyć zdrowiej, bardziej holistycznie.

Budowanie mocnych kości jest ważne, witamina D kontroluje naszą zdolność do wchłaniania wapnia i reguluje wzrost komórek. Wystarczające spożycie witaminy D jest związane z profilaktyką raka i wzmocnieniem kości.

Grzyby są wypełnione witaminą D, wzbogacone mleko sojowe i migdałowe są zazwyczaj wypełnione  witaminą D2, światłem słonecznym (30 minut dwa razy w tygodniu), dzięki czemu nasz organizm może wytwarzać bezpieczną ilość witaminy D, suplementów witaminy D3 pochodzenia roślinnego i tofu jest ma również witaminę D.

Oczywiście zacznij ćwiczyć, to stracisz kilogramy i będzie po problemie. Na wszystko jest dobry sen i trening.

Pracując na swój stan fizyczny i wygląd pracujesz nie w ciągu 2-4 dni, to się dzieje w ciągu kliku miesięcy lub lat. Wszystkie diety czy treningi muszą być dobrze przygotowane, ale nie myśl, że schudniesz w ciągu 2-4 dni czy 2 miesięcy bez efektu jo-jo.

Jeśli i ty chciałabyś naprawdę przejść metamorfozę mentalną i fizyczną na długie lata to napisz do mnie

KLIKNIJ TUTAJ.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk