Jeśli kochasz biały ser – jesteś we właściwym miejscu

Jeśli kochasz ser – jesteś we właściwym miejscu – dzisiaj pokażę Ci, jak zrobić własny domowy ser. Najlepsze jest to, że proces jest łatwy i może sobie zapewnić stałą ilość sera. Kontynuuj czytanie poniżej, aby zobaczyć, co musisz zrobić.

Możesz nadać swojemu serowi dowolny pożądany smak. Przed rozpoczęciem musisz zdobyć trochę mleka. Zbierz trochę pasteryzowanego mleka i wymieszaj je z kwaśnym medium, takim jak sok z cytryny, twaróg lub bakterie. Kwaśne środowisko przekształci mleko w kwas mlekowy, co jest korzystne dla zdrowia.

Oto proces szczegółowy:

1 litr mleka pasteryzującego

45 ml. świeżego soku z cytryny

Szczypta soli

Pieprz, oregano, sól (lub dowolna inna przyprawa, którą lubisz)

100 gam zwykłego jogurtu

2 łyżki śmietany

Przygotowanie

Wlej mleko do garnka ze stali nierdzewnej i zagotuj, a następnie zdejmij  z ognia, przykryj garnek i pozostaw do ostygnięcia na 20 minut. Teraz dodaj sok z cytryny, śmietanę i jogurt i pozostaw na 10 minut, a następnie umieść mieszaninę na średnim ogniu i gotuj, aż mleko zacznie kroić – zauważysz to, widząc grudki śmietany oddzielające się od płynnej serwatki. W tym momencie dodaj swoje przyprawy i dobrze wymieszaj, a następnie wyjmij nadmiar serum łyżką i przeciśnij mieszaninę przez durszlak i gazę. Jeśli chcesz, dodaj inne smaki.

Serwatka jest bardzo bogata w rozmaite substancje odżywcze, można na niej upiec chleb, ciasto, ugotować ziemniaki, ryż czy kaszę, dodać do kąpieli, wypić. Ser należy przechowywać w lodówce zawinięty w wilgotną ściereczkę, wytrzymuje do 7 dni, można mrozić pokrojony w kostki choć ja lubię świeży.

Gdy skończysz całe przygotowanie, powinnaś otrzymać ładną pastę, którą możesz kształtować rękami. Zrób kształt, który chcesz, a następnie włóż swój ser do plastikowego pojemnika w lodówce. Zostaw to na jeden dzień i ciesz się własnym serkiem domowej roboty!

Pracując na swój stan fizyczny i wygląd pracujesz nie w ciągu 2-4 dni, to się dzieje w ciągu kliku miesięcy lub lat. Wszystkie diety czy treningi muszą być dobrze przygotowane, ale nie myśl, że schudniesz w ciągu 2-4 dni czy 2 miesięcy bez efektu jo-jo.

Jeśli i ty chciałabyś naprawdę przejść metamorfozę mentalną i fizyczną na długie lata to napisz do mnie

KLIKNIJ TUTAJ.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk