Koronawirus – 4 świetne wskazówki kiedy siedzisz w domu – Gosia Klos

WIRUS I DIETA - Gosia Klos

Koronawirus – 4 świetne wskazówki kiedy siedzisz w domu – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Szkoły stają się wirtualne, firmy nakazują pracownikom pracę zdalną, a ludzie zostają w domu. Koronawirus, który 11 marca został ogłoszony pandemią, oznacza, że wszyscy spędzimy znacznie więcej czasu w domch i siłą rzeczy podjadamy i przybieramy na wadzę. Tak może być jeszcze 2-3 miesiące. Ja już od wielu lat proponuję treningi wirtualne w domu czy na powietrzu i wiele z pań tak ze mną ćwiczy..

Szybkie rozprzestrzenianie się wirusa oznacza, że więcej z nas wybierze – lub będzie zmuszona – zminimalizować czas poza domem dzięki kwarantannie lub ekstremalnemu dystansowi społecznemu.  A może chorujesz z powodu grypy lub infekcji wirusowej? W takim przypadku musisz zostać poddany kwarantannie w domu.

Chociaż poddanie kwarantannie jest idealnym sposobem na ochronę się przed zarażeniem koronawirusem, ale przebywanie w domu przez cały dzień często prowadzi do niezdrowego jedzenia, co dodatkowo prowadzi do przyrostu masy ciała i chorób np. cukrzyca.

Oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać, aby utrzymać dietę i wagę na właściwej drodze, przy kwarantannie w domu.

1.Unikaj niezdrowych przekąsek.

Wadą poddania się kwarantannie w domu jest to, że masz więcej bezczynności w domu. Możesz położyć ręce na wszelkiego rodzaju przekąskach i przeszkadza ci w tym pragnienie. Prowadzi to do spożywania niezdrowych przekąsek, które nawet nie są zdrowe. Obserwuj, co jesz i unikaj przekąsek za wszelką cenę. Zamiast tego jedz owoce i orzechy, aby zaspokoić głód.

Powiązany artykuł: Ćwiczenia na koronawirusa

2.Poświęć czas na ćwiczenia

Kolejną zaletą kwarantanny w domu jest to, że wspólnie koordynujesz swoją dietę i trening. Dla tych, którzy obwiniają swój napięty harmonogram pracy za przyczynę zaniedbanego zdrowia, jest to idealny czas dla Ciebie. Znajdź równowagę między dietą a treningiem i zmień swój styl życia na zdrowszy. Ćwicz codziennie po 40 minut. Jeśli nie masz motywacji to zapraszam do siebie klikając tutaj.

3.Planuj z wyprzedzeniem

Jeśli chodzi o posiłki i codzienną dietę, musisz upewnić się, że masz wystarczającą ilość środków na utrzymanie przez kilka dni. Planuj z wyprzedzeniem i kupuj wystarczającą ilość produktów na rynku. Częste wychodzenie po zakupy to duży problem, ale możesz temu zapobiec aby nie narazić innych ludzi i co dodatkowo zapobiegnie narażeniu na kontakt z COVID-19.

Podczas tego procesu upewnij się, że gromadzisz zapasy dla siebie i nie gromadzisz ich niepotrzebnie. Kupowanie rzeczy, które są więcej niż wymagane, spowoduje niedobór na rynku i spowoduje poważniejsze problemy.

4.Nie jedz w łóżku

Jedzenie podczas siedzenia na łóżku jest prawdopodobnie jednym z najgorszych nawyków. Jedzenie na łóżku stanowi potencjalne tło dla wzrostu liczby bakterii i zarazków. Utrzymanie łóżka w czystości to kolejne zadanie, ponieważ okruchy lub dwa zawsze spadają. Jedzenie w łóżku wiąże się również z zaburzającymi wzorami snu. Brak snu prowadzi do gromadzenia się tłuszczów w organizmie, co ostatecznie powoduje, że jesteś gruba i niezdrowa.

Pamiętaj, że czas pandami może dopiero zapukać do naszych drzwi i tylko od nas zależy czy będziemy drugimi Włochami. Zostań w domu jest najlepszym rozwiązaniem dla nas wszystkich, nawet jeśli ci się to nie podoba. ĆAWICZ BO TO ZMNIEJSZY ZAKAŻENIE WIRUSA!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk