Grupa krwi A – Badanie mówi, że możesz być bardziej podatny na COVID-19

Koronawirus - Grupa Krwi A - Gosia Klos

Grupa krwi A – Badanie mówi, że możesz być bardziej podatny na COVID-19.

Tylko w tym tygodniu liczba przypadków koronawirusa (COVID-19) w Wielkiej Brytanii (Wielkiej Brytanii) gwałtownie wzrosła, powodując rozległą panikę rozprzestrzeniania się choroby, którą obecnie zalicza się do pandemii. Do tej pory nowe badanie twierdzi, że grupa krwi osoby może prawdopodobnie wpływać na możliwość zachorowania na choroby zakaźne. W szczególności naukowcy z Uniwersytetu Zhongnan z Uniwersytetu Wuhan wykazali, że osoby z grupą krwi A są bardziej podatne na COVID-19 niż osoby z innymi grupami krwi, takimi jak grupa krwi O.

W tym konkretnym badaniu naukowcy dokładnie zbadali „2173 pacjentów z COVID-19, w tym 206 osób, które zmarły po zarażeniu wirusem”.

Trenuj ze mną w domu!

Względnie odkryli, że chociaż krew typu O jest bardziej typowa w populacji ogólnej niż krew typu A, w koronawirusie ludzie, którzy mieli krew typu O, stanowili tylko 24 procent, podczas gdy osoby z krwią typu A stanowiły 41 procent.

W swoich badaniach, które opublikował Medrxiv, naukowcy z Jiao Zhao jako szefem badań wskazali, że „grupa krwi O” była powiązana z niższym ryzykiem śmierci niż grupy inne.

Zwiększona ochrona

Na podstawie swoich wyników naukowcy zalecają, aby osoby z krwią typu A mogły potrzebować większej ochrony czyli – zostań w domu – , dodając, że mogą potrzebować specjalnie wzmocnionej opiekij, aby zmniejszyć ich ryzyko zarażenia.

Powiedzieli również, że pacjenci zarażeni „Sars-CoV-2” grupą krwi A mogą także wymagać bardziej uważnej obserwacji i intensywnego leczenia. ”Należy jednak pamiętać, że„ wielkość próby ”w badania są dość małe i potrzebne są badania na większą skalę, aby wyniki zostały odpowiednio zweryfikowane.

Nowy Artykuł kliknij tutaj.

Co więcej, badacz, Gao Yingdai, z Państwowego Kluczowego Laboratorium Hematologii Doświadczalnej w Tianjin, wyjaśnił, że badania te mogą być korzystne dla personelu medycznego lub pracowników służby zdrowia, chociaż zwykli obywatele muszą traktować statystyki bardzo poważnie. Dodał, że jeśli ktoś jest typu A, nie trzeba panikować.

Nie musi to oznaczać, że zostanie zainfekowany w stu procentach. A ktoś, kto jest typem O, niekoniecznie oznacza, że ​​jest całkowicie bezpieczny od choroby. Mycie rąk jest nadal kluczem, aby uniknąć obrażeń wywołanych przez chorobę pandemiczną.

Kolejnym kluczem są następujące wytyczne wydane przez władze. Badacze, którzy podzielili grupę krwi A, również są podatni na zakażenie COVID-19, podczas gdy osoby z typem O wydają się bardziej odporne.

Można wspomnieć, że „wielkość próby” była dość mała, ponad 2000 pacjentów zdecydowanie nie było małych. W rzeczywistości jest ona mniejsza niż całkowita liczba pacjentów dotkniętych COVID-19, która obecnie przekroczyła 245 000 na całym świecie i liczba rośnie.

Innym ograniczeniem tych badań było to, że nie podano jasnego wyjaśnienia pandemii. Na przykład nie wykazano interakcji molekularnych między różnymi rodzajami czerwonych krwinek, a wirusem.

Najlepsze jest to, że po 3 miesiącach z wirusem możemy już wiele powiedzieć na jego temat. Z miesiąca na miesiąc będzie coraz więcej informacji i będziemy mogli go szybciej zwalczyć. 

Trenuj ze mną w domu!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk