Przysiady – wyzwanie pośladkom – jak ukształtować tyłek

Trening nóg - Gosia Klos

Przysiady – wyzwanie pośladkom – jak ukształtować tyłek.

Kiedy chcesz trenować nogi, przysiady są oczywistym wyborem. Są proste do wykonania, nie wymagają sprzętu (chyba że zdecydujesz się na dodanie ciężarków do dodatkowego wyzwania), a co najważniejsze, działają. Ale, podobnie jak w przypadku każdego innego treningu, wykonywanie tej samej czynności w ten sam sposób w kółko nie pozwala ci rzucać wyzwania swojemu ciału, który jest ważnym czynnikiem zachęcającym do zmiany mięśni.

Co więcej, regularne przysiady mogą być nudne, zwłaszcza gdy robisz ich mnóstwo, że chociaż standardowy przysiad jest świetnym wyborem, ale wypróbowanie różnych odmian tego ćwiczenia pozwoli ci ćwiczyć pośladki pod każdym kątem. Musisz ćwiczyć każdy mięsień twojego pośladka. Czyli tak aby pobudzić wszystkie mięśnie tak aby urosły i były jędrne. To jest bardzo trudne i wymaga czasu, ale ćwiczenia z odpowiednią techniką dają szybsze efekty. I tylko trener personalny może ci w tym pomóc. Kliknij tutaj po współpracę.

Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest zmiana kształtu tych mięśni, czy tylko uczynienie ich super silnymi, wymaga to dobrze zaokrąglonego podejścia. Następnym razem, gdy będziesz robić przysiady, wypróbuj jedną z poniższych odmian. Możesz też po prostu dodać je na koniec regularnych ćwiczeń cardio.

1.Bułgarski Squat

To jeden z najtrudniejszych ruchów na pośladków. Zamiast używać przedniej nogi do podnoszenia, kładziesz cały ciężar na tylnej nodze i rzucasz się przez tylną nogę i tyłek. To sprawi, że twoje poślady będą płonąć jak szalona. Będziesz odczuwać głównie w dolnej części tyłka, ale uderza we wszystkie trzy obszary pośladków.

Przysiady i pośladki - https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Jak wykonać;

Ustaw się w rozłożonej pozycji.
Podeprzyj tylną stopę na ławce lub krześle.
Przednia noga powinna znajdować się od 2 do 3 stóp przed ławką.
Zegnij kolana i biodra, aby opuścić przysiad.
Trzymaj plecy proste, ramiona daj do tyłu i klatkę piersiową do przodu.
Wciśnij piętę stojącej nogi, prostując kolana i wracając do startu.
Wykonaj 15 powtórzeń na jednej nodze, a następnie przełącz strony.
Wykonaj 3 lub 4 zestawy.

2. Przysiady

W tym ruchu udawaj, że masz za sobą ścianę, aby utrzymać prosty, płaski tył. Kiedy wstaniesz, użyj tyłka, aby podnieść cię i utrzymać plecy w linii ze ścianą. Nie pozwól, aby tułów pochylał się do przodu lub do tyłu. Ten celuje w pośladek maksymalny (największa część twojego tyłka) i ścięgna podkolanowe.

Jak wykonać:

Stań z nogami nieco szerszymi niż szerokość bioder, przed ławką lub krzesłem.
Wykonaj głębokie przysiady i usiądź na pudełku lub krześle przez kilka sekund, rozluźniając mięśnie.
Naciskaj pięty, gdy wstajesz i wróć do startu.
Ściśnij tyłek tak mocno, jak to możliwe na górze.
Wykonaj 3 lub 4 serie po 15 powtórzeń.

 

przysiady na platformie - https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk