Każda kobieta powinna znać te 10 sztuczek z sodą oczyszczoną – Gosia Klos

Soda oczyszczona i jej właściwości

Każda kobieta powinna znać te 10 sztuczek z sodą oczyszczoną – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

O użytecznych właściwościach sody oczyszczonej ludzie wiedzieli już od czasów starożytnego Egiptu. Teraz znamy już około 300 sposobów jej wykorzystania, z których od stuleci korzystają gospodynie z całego świata. W tym artykule poznasz 10 najpopularniejszych z nich.

Jestem pewna, że wszyscy macie w domu sodę oczyszczoną. Ale czy używasz jąj tylko do pieczenia? Cóż, tego wszechstronnego i taniego narzędzia można używać nie tylko do łagodzenia objawów zgagi czy pieczenia ciast. Jeśli wybierzesz listę produktów, które zawsze powinno być pod ręką, soda oczyszczona byłaby być może pierwsza na liście.

To produkt uniwersalny i szeroko dostępny.

Soda oczyszczona pomoże Ci w całym domu, w higienie osobistej, a także w radzeniu sobie z niechcianymi owadami – po prostu wszystko ułatwi. Odłóż wszystkie środki czyszczące i inne przedmioty zakupione w sklepie z narzędziami, są tak szkodliwe dla twojego zdrowia i zanieczyszczają środowisko!

Zacznij używać sody oczyszczonej we wszystkich zakamarkach domu i do higieny osobistej. Można go używać również do celów kosmetycznych.

Na przykład do skóry i włosów, do walki z rozstępami i wybielania zębów.

Przejrzyj wszystkie metody jego użycia:

# 1. Naturalny dezodorant. Przestań używać dezodorantów chemicznych. # 2. Ukąszenia owadów. Łagodzi podrażnienia. # 3. Zgaga. Złagodzisz zgagę.

# 4. Skóra. Może walczyć z niedoskonałościami skóry, takimi jak zmarszczki, zaskórniki i zmatowiona skóra. # 5. Włosy. Może przyspieszyć wzrost włosów. # 6. Rozstępy.

# 7. Zły oddech. Pomoże ci to w walce z tym problemem. # 8. Szorstka skóra. Załóż ciepłe skarpetki z sodą oczyszczoną i zapomnij o tej nieprzyjemnej sytuacji.

# 9. Plamy. Soda oczyszczona może usuwać plamy.# 10. Zapach lodówki. Zwalcza nieprzyjemny zapach w lodówce. # 11. Biżuteria. Jest w stanie przywrócić Twojej biżuterii dawny blask.

# 12. Ropnie. Przydaje się w leczeniu ropnia. # 13. Oparzenie słoneczne. Uspokoić spaloną skórę sodą oczyszczoną. # 14. Zmiękczacz do grochu i fasoli. Przygotuj groszek i fasolę szybciej do gotowania. 15. Białe zęby. Umyj zęby i spraw, by były bielsze.

Oczywiście to nie są wszystkie metody z sodą oczyszczoną. Możesz przeczytac kolejny mój artykuł klikając tutaj o nowych metodach sody.

Daj znać w komentarzu czy znaliście te metody…a może masz inną, swoją, o której ja nie wiem! Podziel się nią w komentarzu. Dziękuję.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk