„Jesteś tym co jesz ” – 5 Produktów na Twoje Zdrowie

trening na pośladki w domu

„Jesteś tym co jesz ” – 5 Produktów na Twoje Zdrowie. To, co wkładasz do usta, wpływa na twoje fizyczne i psychiczne funkcje. Mówię tu oczywiście o jedzeniu, a nie o seksie 😉 Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego zyskałaś lub zgubiłaś kilka kilka bez oczywistego powodu? Czy był jeden z tych dni, w których nie można niczego zapamiętać? Twoja dieta może mieć z tym coś wspólnego.

Twoja dieta wpływa również na Twój wiek. Mówiąc dokładniej, odgrywa ona rolę w tym, czy starzejesz się z gracją i wolniej. Chociaż nie możemy zapobiec wydłużeniu czasu, możemy być aktywni w zmniejszaniu fizycznych i mentalnych skutków starzenia się. Niektóre produkty spożywcze mogą pomóc ci starzeć się wolniej.

Chociaż nie jest konieczne, aby w pełni zrozumieć funkcje trawienne i metaboliczne, zrozumienie podstaw może być pomocne. Zasadniczo, wszystkie pokarmy i napoje przechodzą przez żołądek, ostatecznie kończąc w twoim jelicie cienkim. Twoje jelito cienkie rozkłada wszystko, co jesz i pijesz, na podstawowe składniki, w tym witaminy, minerały i składniki odżywcze. Twoje jelito dostarczają witamin, składników mineralnych i składników odżywczych ze zdrowych pokarmów do komórek twojego organizmu, które zapewniają pożywienie.

Twój wybór żywności wpływa również na tempo, w jakim twój metabolizm pracuje Na przykład pokarmy bogate w białko zwiększają twój metabolizm, a złożone i wyrafinowane węglowodany – ponieważ są bardzo trudne do rozbicia – znacznie spowalniają twój metabolizm. Kiedy tempo przemiany materii jest powolne, jesteś bardziej zagrożona rozwojem niezliczonych stanów zdrowia – z których wszystkie są powiązane, bezpośrednio lub pośrednio, z upośledzoną reakcją zapalną. Krótko mówiąc, zdrowa żywność pomaga utrzymać swój metabolizm. Natomiast fast food spowalnia metabolizm – zwiększa stan zapalny i sprzyja starzeniu.

Wszystko sprowadza się do tego: jeśli chcesz starzeć się wolniej, najpierw musisz zwolnić stan zapalny i poprawić swój metaboliczny stan zdrowia. Ludzie, którzy wykazują oznaki starzenia się zbyt wcześnie, często nie zadają sobie trudu z utrzymaniem stanu zapalnego w ryzach.

„Żywność o niskiej jakości, taka jak tłuszcze trans, powoduje stan zapalny, a starzenie się jest w zasadzie przewlekłym stanem zapalnym. Czy możesz wyglądać na starszą, bo jesz zle? Absolutnie Tak. „

Pamiętaj: „Zapobieganie jest najlepszym lekarstwem”.

„TUTAJ JEST PIĘĆ PRODUKTÓW, KTÓRE CI POMOGĄ!

FASOLA I SOCZEWICA

Fasola i soczewica mają błonnik i białko, co przyczynia się do stabilizacji poziomu cukru we krwi. Włókno pomaga nam czuć się pełniej na dłużej, a białko pomaga budować mięśnie i spalać tłuszcz, zapewniając jednocześnie stałą dawkę energii. Być może najważniejsze, fasola ma niską skalę glikemiczną, co oznacza, że ​​zapewniają powyższe korzyści bez powodowania stanu zapalnego lub spowolnienia metabolizmu. Oba produkty pomagają spowolnić proces starzenia.

MARCHEW

Marchew jest jedną z najlepszych dostępnych produktów zdrowotnych, głównie dzięki dużej pomocy beta-karotenu. Beta-karoten jest silnym przeciwutleniaczem, chroniąc nasze komórki i DNA przed wolnymi rodnikami, takimi jak zanieczyszczenia środowiska. Wiadomo, że wolne rodniki powodują wczesne starzenie, a beta-karoten działa jako środek zapobiegawczy w tym zakresie. Marchew zawiera także odżywczy falcarinol, który ma właściwości przeciwnowotworowe.

Aby uzyskać jak najwięcej wartości odżywczej z marchwi, spróbuj zjeść je w stanie surowym i w całości. Podczas gotowania, tracimy wartości odżywcze pod wpływem temperatury.

PRODUKTY SOJOWE

Produkty pochodzące z soi, takie jak tofu, pomagają zapobiegać starzeniu się komórek. Edamame ma bogatą podaż izoflawonów, klasy fitochemicznych, które mają właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwutleniające. Tofu, ulubieniec wegetarian i wegan, ma te same zalety edamame, ale ze zdrową dawką białka i niezbędnych aminokwasów! Tofu ma również gęstość mineralną, zawiera wapń, miedź, magnez, mangan, fosfor i cynk!

ŁOSOŚ

Jak dobrze wiemy, choroby wpływające na mózg i serce mają tendencję do celowania w starsze osoby dorosłe. Dobrym rozwiązaniem jest zastąpienie części tego czerwonego mięsa rybami słodkowodnymi, takimi jak łosoś, który dostarcza zdrowe kwasy tłuszczowe. Naukowcy twierdzą, że kwas tłuszczowy omega-3 może odeprzeć spadek zdolności poznawczych związany z wiekiem. Ryby słodkowodne są również obciążone potasem, co może pomóc w zapobieganiu rozwojowi chorób serca.

Wreszcie, łosoś jest jednym z niewielu produktów, które zawierają dobrą dawkę selenu, minerału, który promuje zdrowie tarczycy, reguluje aktywność hormonalną i utrzymuje wzrost metabolizmu!

OWOCE CYTRUSOWE

Cytryny, limonki, grejpfruty, pomarańcze, mandarynki i mandarynki to jedne z najlepszych produktów, które spowalniają proces starzenia. Policzmy, w jaki sposób cytrus pomaga:

– Zawiera  witaminę C, który ma właściwości przeciwutleniające, zwalcza infekcje i ogranicza stan zapalny.

– Zawiera przeciwstarzeniowe flawonoidy i karotenoidy.

– Odchodzi od zaburzeń poznawczych związanych z wiekiem, chorób serca i różnych rodzajów raka.

KOŃCOWE PRZEMYŚLENIA

Zdrowa żywność wymieniona powyżej, znacznie ogranicza fizyczne i psychiczne skutki starzenia. Dieta jest absolutnie kluczowym czynnikiem, a my daliśmy wam pięć najbardziej skutecznych pokarmów, które pomogą ci się starzeć wolniej. Do odpowiedniej diety musisz dodać odpowiednią aktywność fizyczną, bez której twoje ciało będzie wiotkie i stare.

Tutaj Kliknij po taki Plan!

Trzymaj się zdrowo, a starzenie będzie pięknie!

„Jesteś tym co jesz.” 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk