Brzuch Płaski czy Umięśniony – Wpisz w Komentarzu

Brzuch Płaski czy Umięśniony – Wpisz w Komentarzu. W dzisiejszym świecie pokaz rzeczywistości i gloryfikacji gwiazd na Instagramie i telewizji, gdzie kobiety są głównymi konsumentami wszelkiego rodzaju magazynów o modzie i showbiznesie, uważają, że całkiem trudno, jeśli nie całkowicie niemożliwe, jest spełnienie szczerze niemożliwych standardów ciała, które są głównym nurtem, a media propagują jako idealne.

Nie wiesz jak zacząć? Nic prostego aby napisać do mnie i zacząć działać!

KLIKNIJ TUTAJ PO METAMORFOZĘ!

A jednak, tysiące kobiet rozpoczynają dietę awaryjną, mając nadzieję, że będą tracić dodatkowe kilogramy, będą się torturować głodówkami  mając nadzieję, że liczba na wadze spadnie za każdym razem jak wejdzie na wagę, a wchodzą na wagę codziennie.

Każdy powinien mieć wagę w swoim domu, ale to nie znaczy, że powinnaś zostać jej niewolnikiem. Mamy w sklepach wiele wag, ale nie które nie są nawet tak dokładne, jeśli chodzi o mierzenie twojego postępu, ponieważ nie rozróżniają masy wody, masy mięśniowej, masy tkanki tłuszczowej itd. Dlatego, jeśli planujesz kupić wagę, powinieneś dostać jeden z zaawansowane technologicznie opcje precyzyjnie mierzący Twój organizm. Przechodzenie na dietę awaryjną i utrata dużej masy ciała w szybkim tempie, nieuchronnie prowadzi do większej utraty mięśni i wody, co oprócz tego, że jest całkowicie niezdrowe, nie zbliży cię do wyników, do których dążysz.

 Sztuka czystego jedzenia i jak zacząć zdrową dietę

Zdrowe spalanie tłuszczu oznacza w rzeczywistości koncentrację na powolne utratę tkanki tłuszczowej, a jednocześnie na uzyskanie masy mięśniowej, co prowadzi do bardziej rozwiniętego i szczuplejszego ciała w dłuższej perspektywie.

Mity dotyczące tkanki mięśniowej w porównaniu z tkanką tłuszczową.

Po pierwsze, możesz przeczytać, że tkanka mięśniowa podczas odpoczynku spala więcej większej ilości kalorii niż tłuszczu. Ta jest prawdziwa. Tkanka mięśniowa może spalać od 7 do 10 kalorii dziennie, podczas gdy tłuszcz spala 2-3 kcal. Być może słyszałaś również, że „mięsień waży więcej niż tłuszcz”. I już słyszymy, jak mówisz, że to absurd, niezależnie od substancji. I masz rację. Kluczowym parametrem jest tu gęstość, a tkanka mięśniowa jest bardziej gęsta niż tłuszcz, więc podczas ważenia porcji o tym samym rozmiarze może ważyć więcej.

Mówimy tu o sportowcach, którzy ćwiczą parę lat, a nie o osobach początkujących, którzy ćwiczą pare miesięcy w roku.

Mięśni waży 1,1g.ml, a tłuszcz 0,9g.ml. Oznacza to, że jeden litr mięśnia waży 2,3 kg, podczas gdy jeden litr tłuszczu waży 1,98 kg. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że tkanka mięśniowa jest gęstsza, zajmuje mniejszą objętość niż tkanka tłuszczowa. Jeśli zdecydujesz się na rozpoczęcie programu treningu siłowego, na początku niekoniecznie zobaczysz zmiany w twoim ciele w postaci utraty tkanki tłuszczowej, ale stopniowo zaczniesz postrzegać siebie jako bardziej zdefiniowanego i szczuplejszego. Jest to czas, w którym przydatne są alternatywne opcje pomiaru własnego.

Czyli zamiast sprawdzać wagę każdego ranka, możesz spróbować testu pomiarów ciała.  Poza tym nie wszystkie tłuszcze są szkodliwe dla zdrowia. Na przykład kwasy tłuszczowe omega-3 są świetne dla prawidłowego rozwoju mózgu, wzroku i zdrowia serca. Tłuszcze jednonienasycone znajdujące się w oliwie z oliwek, orzechach i awokado zwiększają wydatek energetyczny podczas odpoczynku, czyli spalanie kalorii za funt, gdy nie wykonuje się żadnej aktywności fizycznej.

Owoce takie jak orzech kokosowy zawierają w sobie średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które wątroba metabolizuje zamiast magazynować je jako złogi tłuszczu w organizmie. Wszystko sprowadza się do podejmowania właściwych wyborów żywieniowych, a nie do całkowitego wyeliminowania jedzenia. Możesz zapytać, po co zawracać sobie głowę uczeniem się tego wszystkiego, treningiem na siłowni i spędzaniem czasu na przygotowaniach do posiłków?

Kiedy patrzysz na to z perspektywy długoterminowej, jesteś tym, co jesz, a doświadczanie gwałtownego wahania wagi od włączania / wyłączania diety nie jest dla ciebie dobre. To nieuchronnie prowadzi do zmniejszenia siły, sprawności fizycznej, obniżonej odporności i przyspieszonego starzenia. O tym ostatnim, wszyscy możemy się zgodzić, że desperacko próbujemy tego uniknąć.

Po omówieniu tego wszystkiego, co możesz zrobić, zamiast skupiać się na tym, co pokazuje waga. Powinnaś skupić się na ogólnej kondycji i dobrym samopoczuciu.Wykonuj więcej ćwiczeń siłowych, abyś mogła budować więcej beztłuszczowej tkanki mięśniowej i cały czas staraj się robić postępy przy użyciu cięższych ciężarów. Ciało ci za to podziękuje w dłuższej perspektywie. Może zająć to nawet rok lub dwa, ale nigdy się nie poddawaj.

Dążenie do magicznej liczby, w której nagle będziemy wyglądać atletycznie i szczupli, jest już na samym początku przegraną.

Kobiety jako płeć mają wiele różnic w rozmieszczeniu tłuszczu i składzie ciała. Dlatego musisz przerwać obsesję na punkcie liczb, które widzisz na wadzę. Zamiast tego skup się na prowadzeniu bardziej aktywnego trybu życia i mierzeniu swoich postępów, nie na podstawie liczby na wadze, ale na poziomie poziomu energii i tego, jak dobrze czujesz się w swoim ciele.

Ja w zeszłym roku jedząc na 25 km dziennie, zgubiłam przez 6 miesięcy 6 kg, ale patrząc na moje ciało dziś to ja w ogóle nie mam cellulitu, nogi mam jak skały, wyniki badań wzorowe,  bez chorób,  pełna energii i zadowolona z życia mając 44 lat. Oczywiście siłownia jest 4 razy w tygodniu i 3 razy squash 😉

A ty co robisz ze swoim życiem, zdrowym życiem? Pewnie nic! 

Nie wiesz jak zacząć? Nic prostego aby napisać do mnie i zacząć działać!

KLIKNIJ TUTAJ PO METAMORFOZĘ!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk