Łosoś hodowlany i dziki jaka jest różnica

łosoś

Łosoś hodowlany i dziki jaka jest różnica? OGROMNA jest różnica w smaku jaki i cenie. Miałam okazje kupić dzikiego łososia i jego smak jest niepowtarzalny, bardziej ostry i aromatyczny. Niestety cena w Wielkiej Brytanii jest powalająca, gdyż za kilogram takiego łososia można zapłacić 27 funtów ( 150 zł ) a za hodowlanego 11 funtów za kilogram ( 60 zł )

 Hodowlany łosoś po prawej na zdjęciu

-jest hodowany pod nazwą „Atlantycki” „Norweski”
-do karmy hodowlanego łososia dodawany jest barwnik czemu zawdzięcza swój nienaturalny pomarańczowy kolorek
-hodowlany łosoś będzie zawierać bardzo duże ilości pestycydów i metali ciężkich
-jest karmiony mączką sojową
-często zdrowe ryby pływają w tym samym zbiorniku z martwymi rybami
-będzie zasobny w omega 6 a nie jak powinien omega 3

łosoś

Dziki łosoś po lewej stronie na zdjęciu. 


Dziki łosoś znacząco różni sie smakiem, zapachem i kolorem od swojego hodowlanego kolegi.Jest po prostu pełnowartościową Petardą!!

Jakiś czas temu oglądałam ciekawy reportaż o naszych sąsiadach Skandynawach i jestem przerażona skala zatrucia przez szwedów naszego Bałtyku poprzez przemysł drzewny oraz wyjałowieniem flory i fauny morskiej w Norwegii w miejscu hodowli tzw. łososi hodowlanych w naturalnych warunkach …. Karmione są one substancjami zakazanymi od dawna w Polsce. Zapewne reportaż można jeszcze znaleźć w sieci.

Możesz się teraz zastanawiać nad tym co teraz przeczytałaś , gdyż pewnie trenujesz, trzymam dietę , ale co chwila okazuje się ze robisz coś nie tak. Najlepiej żeby chodować swoje krowy, kury, świnie, no i teraz  ryby. I to najlepiej na czystym terenie, z czysta karma, a ryby w czystej wodzie. Przecież niektóre rzeczy są juz dziś dla przeciętnego człowieka a wykonalne. Nawet będąc na zdrowym jakby mogło się wydawać diecie  jesz niezdrowe.

Eh. Wiecie co Czasem myślę, że słowa pewnego filozofa „niewiedza jest błogosławieństwem ” są prawdą. 

Kochani udostępniamy ten artykuł dalej. Napisz proszę komentarz pod artykułem czy i Wy kiedyś mieliście okazje porównać w smaku łososia  hodowlanego z dzikim łososiem. 

Czekam na komentarze 😉

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk