Jedz 3 JAJA Dziennie – Zobaczysz co się stanie

Jedz 3 JAJA Dziennie – Zobaczysz co się stanie..Jaja, podobnie jak niektóre inne pokarmy, przez lata były postrzegane przez lekarzy, a liczne stwierdzenia wskazują, że jaja mogą być głównie odpowiedzialne za wysoki poziom cholesterolu. Jednak prawda o tej materii jest zupełnie inna. W rzeczywistości nie tylko stwierdzenie cholesterolu jest błędne, ale jaja mają wiele różnych i istotnych korzyści dla Twojego organizmu. Nawet przeszukując internet zastanawiam się na jakiej podstawie jest podana teza, że maksymalna wysokość cholesterolu  ma być do 190 mg/dl. Nigdzie nie mogłam znaleźć żadnych badań, po prostu nic. To już w innym artykule opisze ten problem.

Ponieważ średnie duże jajko zawiera od 180 do 186 miligramów cholesterolu, tylko jedna liczy się od ponad połowy zalecanego dziennego spożycia – raport Huffington Post. Okazuje się, że cholesterol jest w rzeczywistości produkowany w dość znacznych ilościach przez ciało – średnio od 1 do 2 gramów dziennie i kiedy spożywa się pokarm zawierający cholesterol, produkcja substancji w organizmie maleje.

Jedz 3 JAJA Dziennie – Zobaczysz co się stanie. Chociaż cholesterol ma negatywny element z oczywistych powodów, to nie jest czystą, szkodliwą cząsteczką. Cholesterol jest istotną częścią ciała i ma zasadnicze znaczenie w tworzeniu testosteronu, estrogenu i kortyzolu. Wyczytałam również  o badaniu, w którym grupa osób biorących udział w jedzeniu od jednego do trzech całych jaj dziennie. U 70% tych osób jaja nie miały negatywnego wpływu na poziom cholesterolu. W pozostałych 30 procentach problem był dość łagodny: stwierdzono, że jaja zmieniają poziom cholesterolu LDL (szkodliwej odmiany) od małych, gęstych cząsteczek do większych, co ma znacznie więc zmniejszyło zagrożenie. Napewno Jaja okazują się powodować zwiększone ryzyko chorób serca u diabetyków, mówi nam o tym Authority Nutrition.

Teraz, gdy usunęłam większość negatywnych uprzedzeń na temat jaj, przejrzyjmy zalety ich regularnego spożycia:

1. Witaminy

Jaja są bogate w kilka różnych rodzajów składników odżywczych,. Są bogate w witaminy A, D, E i B-12, a także żelazo, kwas foliowy, wapń i omega-3 kwasy tłuszczowe z których wszystkie są niezwykle ważne.

2. Białko

Jaja dostarczają białka o najwyższej jakości o znacznie wyższej ocenie niż mleko lub wołowina. Potrzebujesz około 30 gramów mięsa, aby zrównać się z jednym jajkiem, co jest znacznie tańsze.

3. Cholina

Cholina, składnik odżywczy, który jest bardzo ważny dla mózgu. To pomaga promować wzrost i funkcję pamięci. Suplementy cholinergiczne są szczególnie ważne w przypadku kobiet w ciąży, w których większość dostawek choliny u kobiet w ciąży zostanie wysłana do jej dziecka. Nawet u 90 procent ludzi brakuje choliny. Jaja zawierają dużo tego składnika odżywczego, wiec musisz zacząć spożywać jaja.

4. Wzrok

Jaja są bogate w luteinę, przeciwutleniacze gromadzące się w okolicach oczu i chronią te nasze oczy przed niebezpiecznymi falami światła, a także zmniejszają ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej i zaćmy.

5. Kontrola wagi

Jaja pomagają w uczuciu sytości, co oznacza, że ​​poczujesz się pełniejsza niż wiele innych potraw, które spożywasz Osoby, które zaczynają dzień z kilkoma jajami w swoim śniadaniu, czują się mniej głodne przez cały dzień, co pozwala im na mniejsze podjadanie.

6. Kości, włosy i paznokcie

Witamina D i wapń  mają ogromne znaczenie dla kości, pomagając im rosnąć silniej i są mocniejsze. Jaja pomagają zapobiegać osteoporozie w ten sposób, że aminokwasy i minerały w jajkach promują zdrowsze włosy jak i paznokcie.

Więc zacznij dzień od 3 jaj  na śniadanie!  

Korzyści są znacznie silniejsze niż wady.  Pamięta o jajach aby nie kupować w sklepach, tylko z Farm. Pamiętaj, że te ze sklepu mogą dostarczać dużo mniej składników odżywczych niż te kupione z farm!

Co sądzisz o tych odkryciach? Daj nam znać w komentarzach i podziel się tym z przyjaciółmi!

Jeśli chciałabyś umówić sie na konsultacje online, dietetyka online, napisz do mnie; 

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk