8 sposobów walki z cholesterolem – Gosia Klos

8 sposobów walki z cholesterolem – Gosia Klo Wysoki poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi są niezwykle niebezpiecznymi warunkami dla organizmu. Istnieją dwa rodzaje cholesterolu: LDL (zły) i HDL (dobry). Im większa jest LDL, tym większe ryzyko chorób serca; Im wyższy poziom HDL, tym niższe ryzyko chorób serca. Kiedy cholesterol jest wysoki, bogata w tlen krew nie może dotrzeć do serca. Podobnie, wysokie ciśnienie krwi ogranicza siłę krwi płynącej do różnych części ciała.

Oto 8 domowych środków zaradczych mających na celu walkę z cholesterolem i wysokim ciśnieniem krwi:

1. Małe posiłki.

Tak Jak jesz jest równie ważne jak to, co jesz. Brytyjskie badanie, w którym stwierdzono, że osoby, które codziennie spożywają 5-6 małych potraw, w przeciwieństwie do 3 dużych posiłków, mają niższy poziom cholesterolu i 10-20 procent zmniejszają ryzyko choroby wieńcowej.

2. Zastąp białą pszenicę.

Następnym razem, gdy jesteś w sklepie spożywczym, zachowaj tę mantrę przed Twoim umysłem. Zastąp biały makaron i chleb z wyborem całego ziarna. W ten sposób może znacznie zwiększyć poziom HLD.  Pszenica pełna ma dodatkową zaletę dając organizmowi wzrost błonnika.

3. Łosoś.

Żywność bogata w kwasy tłuszczowe omega-3 ma niższe stężenie cholesterolu LDL. Łosoś, makrela i śledź, a także orzechy włoskie, migdały i nasiona lnu są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3.

4. Cynamon.

Ta ognista przyprawa jest przydatna w redukcji cholesterolu. Zaleca m dodawanie cynamonu naleśników proteinowych. Jest również smaczny, gdy dodaje się do porannej kawy.

5. Potas.

Większość osób z wysokim ciśnieniem krwi powiedziała, aby ograniczyć spożycie soli. Jednym ze sposobów zmniejszenia wpływu sodu na ciśnienie krwi jest zwiększenie spożycia potasu.

6. Wyeliminowanie przetworzonej żywności.

Jednym z głównych źródeł niepotrzebnego sodu jest przetwory spożywcze. Proponuje wyeliminowanie przetworzonej żywności jako najłatwiejszej metody obniżania poziomu sodu.

7. Nasiona arbuza.

Polecam mielenie suszonych nasion arbuza i jedząc 1 łyżeczkę  na czczo. Ten lek domowy działa, ponieważ ziarna arbuza ma związek rozszerzający naczynia krwionośne i łagodzi nadciśnienie tętnicze.

8. Cytryna.

Kontroluj wysokie ciśnienie krwi, wypijając filiżankę ciepłej wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny zaraz po przebudzeniu.  Cytryny mają dużo witaminy C i innych naturalnych przeciwutleniaczach, które zmniejszają wolne rodniki i obniżają wysokie ciśnienie krwi.

Jak zmniejszyć poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi? Opublikuj swoje ulubione porady podczas dzielenia się tym artykułem z serwisem społecznościowym!

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk