Jajka i Avocado – Jedz je codziennie, a zobaczysz Efekty

jajka i avocado

Jajka i Avocado – Jedz je codziennie, a zobaczysz Efekty. Czy czułaś się ostatnio smutna? Czy już nie interesują Cię rzeczy, które kiedyś były Twoją pasja? Czy masz trudności z koncentracją lub spaniem? Czy zauważyłaś spadek energii lub zmianę apetytu? Jeśli doświadczałaś takie objawy bez żadnego szczególnego powodu codziennie przez co najmniej dwa tygodnie, może wystąpić niepokój lub początek depresjii.

Nie jesteś sam. Zdaniem Stowarzyszenia Lęku i Depresji w Ameryce około 40 milionów dorosłych Amerykanów cierpi na zaburzenie lękowe. Niezależnie od tego, czy doświadczasz zaburzenia depresyjnego, rozpadu lub innego traumatycznego zdarzenia, istnieje wiele produktów, które można przyjmować w ramach regularnej diety, aby zwiększyć Twój pozytywny nastrój.

1.Wiśnie

Brak snu może być przyczyną lub objawem depresji. Dlatego zalecenie ośmiu godzin snu jest bardzo ważne w zapobieganiu i leczeniu depresji. Wiśnie są jednym z najlepszych naturalnych środków wspomagających sen. To dlatego, że mają wysoki poziom melatoniny, substancji chemicznych, które sygnalizują mózg, że nadszedł czas, aby położyć się do snu. Zalecam wypicie kieliszek soku wiśniowego lub spożywanie  dwudziestu kwaśnych wiśni przed snem, aby wywołać głęboki, odprężający sen.

2. Zielona herbata

Zielona herbata zawiera związek o nazwie L-teanina, który ma właściwości psychoaktywne, które zmniejszają stres i zwiększają poziom dopaminy w mózgu. Zalecam osobom cierpiącym na depresję, pić gorącą filiżankę zielonej herbaty Z SAMEGO rana.

3. Ryby

Czy zastanawialiście  się kiedyś, dlaczego leki farmaceutyczne takie jak Prozac działają? To dlatego, że podnoszą poziom serotoniny w mózgu. Co byście pomyśleli, jeśli powiem Ci, że niektóre produkty spożywcze robią to naturalnie? Łosoś, pstrąg,  flądra i makrela to tylko niektóre z gatunków ryb, które są szczególnie wysokie w witaminach B. Uważa się, że witaminy B wpływają na serotoninę, dopaminę i inne chemikalia kontrolujące nastrój. Niedobór witaminy B może czasami być przyczyną depresji.

4. Jaja

Zacznij dzień od obfitego, zdrowego śniadania.  Witaminy z grupy B i białko w żółtkach jaj poprawiają funkcję nerwową w mózgu, która kontroluje nastrój. W jakikolwiek sposób je zrobisz, jajka na śniadanie może pomóc w pozytywnym nastroju przez resztę dnia.

5. Awokado

Awokado i jaja stały się najnowszym trendem żywnościowym.  Awokado jest bogate w tryptofan, aminokwas, który pomaga zmniejszyć stres i wywołać rozluźnienie, a o jajach już wspominałam u góry artykułu.

6. Migdały

Zawierają one witaminy B, aminokwas tyrozynę, magnez i przeciwutleniacze. Wszystkie te elementy są kluczowe do zwalczania depresji. Zawierają one również tłuszcze wapniowe, białko i jednonienasycone. Zjedz garstkę 20g migdałów jako przekąskę po południu lub posyp  jogurtem lub płatki owsiane rano.

7. Ciemna czekolada

Kakao zwiększa poziom serotoniny w mózgu. Jeśli jesz zbyt dużo, możesz cierpieć z powodu nadmiaru cukru. Spróbuj zjeść dziennie  jedną lub dwa kawałki ciemniej  z 80% np. na deser.

PAMIĘTAJ, ŻE Zdrowa dieta jest kluczem do zdrowego umysłu. Na jutrzejsze śniadanie, upiecz sobie awokado, posyp migdałami i nasionami dyni. Dodaj do śniadania o nastrojowym nastroju 2 jajka. Nie zapomnij zastąpić porannej kawy zieloną herbatą i natychmiast pożegnasz się z depresją!

Podziel się tym artykułem ze swoimi znajomymi, niech zobaczą jak można zdrowo zjeść śniadanie. 

Twój dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk