JAK WZMOCNIĆ ZĘBY – 6 Wskazówek

ZĘBY

JAK WZMOCNIĆ ZĘBY – 6 Wskazówek. Twój uśmiech jest często pierwszym wrażeniem ludzi. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje białe perły pozostaną mocne i zdrowe, to powinnaś się nimi zająć. Jak pisałam wcześniej w artykułach, próchnica wskazuje na nadmiarze cukru w Twoim organizmie. Podczas gdy regularne czyszczenie i używanie nici dentystycznych jest niezbędne, żywność, którą jesz, może odgrywać istotną rolę w zdrowiu jamy ustnej. Jeśli szukasz dodatkowej ochrony, warto rozważyć żywność, którą jesz.

Czytaj dalej, aby zobaczyć, które produkty spożywcze należy spożywać, aby zachować biały uśmiech, który wygląda rewelacyjnie!

1. Seler

Ostra musztarda oferuje więcej niż tylko orzeźwiającą przekąskę. Może również pomóc Twoim zębom. Objaw.  Włókno znajdujące się w selerze służy do czyszczenia zębów, podczas gdy przez dłuższy czas żucia paserka selera, również sprzyja zdrowemu poziomowi pH w jamie ustnej.

2. Mleko

Mleko jest doskonałym źródłem witaminy D, który promuje silne zęby i kości. Regularne picie mleka pomoże naprawić szkliwo i utrzymać silne zęby. Nietolerancja laktozy? Pij mleko sojowe.

3. Jabłka

Jabłka są wspaniałym źródłem witamin i naturalnym roztworem do czyszczenia zębów. Moje porady dotyczące zdrowia opisują jabłka jako naturalne rozwiązanie i wskazuje, że tekstura pomaga oczyścić szkliwo. W artykule sugeruje się jedzenie jabłka po posiłku, aby zmniejszyć gromadzenie się żywności.

4. Pomarańcze

Kwas i witaminy znajdujące się w pomarańczy działają jako naturalne środki czystości jak nici dentystyczne dla zębów. Należy jednak unikać dłuższego trzymania  kwasu pomarańczy w ustach (1 min) przez dłuższy czas, ponieważ może uszkodzić szkliwo. Pamiętaj, aby wypłukać zęby, żeby zapobiec temu problemowi.

5. Pietruszka

O pietruszce już pisałam artykuł i dobrze wiemy, ze mam dużo zalet. Pietruszka ma naturalne właściwości, które odświeża oddech i zapobiega wydzielania się bakteriom, które mogą uszkodzić szkliwo zęba. Zamiast gumy, użyj   kawałka natki pietruszki , aby uzyskać te korzyści.

6. Ser

Ser działa w celu zneutralizowania kwasów w jamie ustnej, które pomagają chronić szkliwo zęba przed nadmierną ekspozycją. Możesz zjeść po obiedzie mały kawałek sera, aby uniknąć próchnicy zębów.

LISTY * PYTANIA

Witam , mam 44 lat i zero motywacji do zrzucenia kilogramów . Byl czas gdzie z chęcią chodziłam na siłownie i dbałam o wagę ale tez bez przesady . Teraz tłumacze sobie , ze dużo mam pracy ale to po prostu lenistwo . Wazę 78 kg przy 165 cm. Proszę o pomoc i konsultacje OnLine Skype. 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk