Jak Ułożyć sobie Trening – Plan Treningowy

Brzuszek1
Jak Ułożyć sobie Trening – Plan Treningowy. Prowadząc wiele pań, największym problemem jest ułożenie sobie planu treningowego dostosowanego do swoich potrzeb. To nie jest łatwe to się zgadza. Trzeba pamiętać, że trening musisz zmieniać po 4 tygodniach, aby mięśnie się nie przyzwyczaiły i były rewelacyjne efekty. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek treningu musisz rozpocząć od rozgrzewki.

1. Rozgrzewka

Bardzo istotnym elementem przed rozpoczęciem każdego wysiłku fizycznego jest rozgrzewka. Pozwoli ona na harmonijne rozluźnienie zesztywniałych mięśni oraz stawów, poprawi krążenie i umożliwi odpowiednią koncentrację. Poprawnie przeprowadzona rozgrzewka powinna objąć przede wszystkim rozciągnięcie poszczególnej grupy mięśniowej i przygotowanie stawów do pracy. Pominięcie tego ważnego elementu może prowadzić do kontuzji, której rezultaty mogą odbić się na całym późniejszym życiu.
Każda dobrze przeprowadzona rozgrzewka powinna zawierać takie ćwiczenia jak:
–krążenia ramion (w przód, w tył, na boki);
–tworzenie okrągłych ruchów kręgów szyjnych;
–splatanie dłoni i naprzemienne ruchy w lewo i prawo w celu rozluźnienia kości nadgarstków; –przysiady, skłony oraz podskoki również w dużej mierze pomagają rozluźnić zesztywniałe stawy i kości;
–praca z lekkim ciężarem w zależności od ćwiczenia na daną partię.
Oczywiście w zależności od ćwiczeń na daną grupę mięśniową należy włożyć większy wysiłek w rozgrzewkę danej partii. Obowiązkowe jest rozciągnięcie mięśni, które zostaną narażone na wysiłek fizyczny oraz najbliższych stawów. Mile widziane jest przed każdym treningiem rozgrzać się za pomocą rowerka treningowego. Kilka minut wystarczy, aby polepszyć krążenie. Poprawa samopoczucia, witalności oraz kondycji może doskonale wpłynąć na nasze późniejsze sukcesy.

2. Trening na rzeźbę

Gdy już zrobimy rozgrzewkę, aby mięśnie nabrały kształtów, należy je rzeźbić, niewiele osób decyduje się na taki krok, gdyż wiąże się to z zaprzestaniem rozwoju mięśnia. Kolejnym powodem (znacznie częstszym) jest to, iż nasze mięśnie są pokryte dużą ilością tłuszczu, który należało by usunąć z organizmu. Każda kobitka ma dużo tłuszczu i chce go zrzucić. Co więc należy robić? Już wam mówię! Aby spalić tłuszcz oraz rzeźbić mięśnie, należy  zwiększyć ilość powtórzeń. Musimy zmusić nasz organizm, aby spalał tłuszcz! Dlatego robimy małym ciężarem po 20 i 25 powtórzeń . Każdą partię ćwiczymy dwa razy w tygodniu! Dobieramy mniejszy ciężar, aby szybko i dynamicznie wykonywać powtórzenia, zmniejszamy też znacznie przerwy między seriami. Dla małych partii robimy 15-sekundowe, a dla dużych partii 30 – sekundowe przerwy. I najważniejsze: po każdym treningu przeznaczamy minimum 30 minut na ćwiczenia typu cardio – tutaj kliknij, znajdziesz jak robić cardio.  Z dużą intensywnością (pot ma z nas lecieć jak szalony).
Pamiętaj, że musisz robić wszystko intensywne i nie odpoczywać. Krótkie przerwy i duża ilość powtórzeń, a na koniec cardio. To znaczy, że przerwy zarówno między seriami, jak i ćwiczeniami powinny trwać nie mniej, ale też nie więcej niż 45 sekund. Wpłynie to pozytywnie na trenującego – dzięki niewielkim przerwom osoba ćwicząca zyska czas na późniejszy pełny odpoczynek i zapewni sobie trening o naprawdę wysokiej intensywności.

My tak trenujemy na konsultacjach online Skype. Intensywnie, a efekty naszej pracy  możesz podziwiać oglądając metamorfozy. Umów się ze mną na takie treningi i zobaczysz jaki wycisk dostaniesz nie wychodząc z domu.

Moj email      m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk