8 zaskakujące zastosowania octu jabłkowego dla Twojego zdrowia

8 zaskakujące zastosowania octu jabłkowego dla Twojego zdrowia.Ocet ma wiele znanych korzyści zdrowotnych i może być używany do wielu zastosowań. Musisz być świadoma z faktu, że chociaż istnieje wiele napojów z octu, to naturalny jest najlepszy. Chociaż nie ma żadnej potwierdzonych badań na temat zastosowania octu jabłkowego, użycie octu nie spowoduje żadnych szkód. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed wszelkimi możliwymi interakcjami. U mnie dziewczyny stosują ocet jabłkowy regularnie i są efekty, ale czy to nie jest też spowodowane treningiem i motywacją?

Sprawdź 8 potencjalnych korzyści zdrowotnych octu jabłkowego i czy faktycznie działają.

1. Detoksykacja ścieżki trawiennej. Niektórzy twierdzą, że ocet jabłkowy wyciąga toksyny z drogi trawiennej. Wątroba i nerki naprawdę czynią najlepszą robotę odtruwania ciała. Zrobienie soku jabłkowego nie powinno szkodzić, więc jeśli chcesz spróbować zacząć przygodę z octem jabłkowym, zaleca się mieszanie gorącej wody, octu jabłkowego, soku z cytryny, surowego miodu i cynamonu. Wymieszaj i  pij ten  gorący napój.
2. Kojący ból gardła. Ocet jabłkowy ma właściwości antybakteryjne, więc może zapobiec bólu gardła . Dr. Oz zaleca wymieszanie jednej łyżeczki octu jabłkowego z jedną łyżeczkę pieprzu cayenne i trzech łyżeczek miodu, aby utworzyć syrop. Wymieszać składniki  z octem i wpłukuj tym syropem gardło. Zaleca się 2 razy dziennie przez 3 dni.
3. Utrata wagi.  Picie  octu rano na czczo  pobudzi Twój metabolizm i spali kalorie szybciej niż normalnie przy odchudzaniu.  Nie ma żadnego dowodu na poparcie tego twierdzenia, ALE WIDZĘ JAK MOJE PODOPIECZNE GUBIĄ KILOGRAMY, przy odpowiednim treningu i diecie. Ograniczenie kalorii jest najlepszym sposobem na utratę wagi. Spróbuj zastąpić ocet w sałatkach  dla niektórych składników o większej zawartości tłuszczu. Może to zmniejszyć liczbę kalorii i pomóc Ci schudnąć.
Kub Dietę Gosi Klos
Kub Dietę Gosi Klos
4. Kontrola cukrzycy typu 2 Dr Axe twierdzi, że za pomocą octu jabłkowego regularnie podawanych w  sałatkach lub przy jednej łyżce przed posiłkiem może pomóc tym, którzy cierpią na cukrzycę typu 2 „zrównoważenie cukru we krwi i poprawę wrażliwości na insulinę”.
5. Uspokajaj oparzenie słoneczne. Zastosuj rozcieńczony ocet jabłkowy na oparzenie słoneczne, aby pomógł ci uspokoić i załagodzić pieczenie skóry.   Przywrócić ci w ten sposób  pH ciała.
6. Kontrola łupieżu. Niektórzy zalecili stosowanie 1/4 szklanki octu w butelce do rozpylania, w połączeniu z wodą i opryskując bezpośrednio na włosy po umyciu w szamponie, pomoże Ci kontrolować łupież. Pamiętaj, że na każdego działa co innego.
7. Wybielanie zębów. Możesz użyć ocet do wybielania zębów, aby mieć ładniejszy uśmiech. Rozcieńcz 2 łyżeczki octu jabłkowego na 250 ml wody i wypłucz usta przez minutę.
8. Wyrównaj trawienny tor. Wypicie szklanki wody z jedną łyżką octu jabłkowego,  da Ci potrzebne probiotyki i zrównoważy kwasy w żołądku.

Zapraszam do spróbowania. Jeśli widzisz ulepszenia w zastosowaniu octu jabłkowego, możesz poczuć się dobrze na temat zdrowego rozwiązania problemu.

Podziel się tym pomocnymi informacjami ze znajomymi na Facebooku!

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk