Jak schudnąć – Krok po Kroku dla Początkujących

Jak schudnąć – krok po kroku. Utrata wagi jest łatwiejsza niż myślisz. Podobnie jak w przypadku innych rzeczy, weź wszystko krok po kroku, a stanie się to szybciej niż się spodziewasz! Oto niezawodny krok po kroku, aby schudnąć:

Krok 1. Zaplanuj to: na kartce papieru zapisz swój cel, jak w ilu kilogramach chcesz schudnąć. I dowiedz się, ile wagi chcesz stracić w ciągu miesiąca. Możesz przejść od 0,5  kg miesięcznie, ale ciało będzie się zmieniać na dobre. Pamiętaj, aby zaznaczyć na tym papierze i kalendarzu swój cel odchudzania.

Krok 2. Wzmocnij go: upewnij się, że umieścisz te zapisane cele gdzieś, gdzie zobaczysz go każdego dnia; powinnaś również umieścić ten kalendarz w tym samym miejscu. Przypomnij sobie o swoich celach odchudzania każdego dnia. Stwórz coś, co jest tylko częścią codziennej rutyny. Uwierz, że możesz to zrobić i trzymać się tego!

Krok 3. Wykonaj to: musisz ćwiczyć, aby skutecznie i zdrowo schudnąć! Najlepszym sposobem byłoby połączenie kardio i podnoszenie ciężarów. Zacznij od małych i stopniowo zwiększaj swój czas i ciężary. Cardio może oznaczać bieżnię, jazdę na rowerze lub bieganie na świeżym powietrzu; jeśli chodzi o podnoszenie ciężarów, upewnij się, że robisz to prawidłowo. Twoim celem powinno być codzienne treningi na 40 minut. Jeśli twój harmonogram nie pozwala na codzienne treningi, staraj się przynajmniej 3-4 razy w tygodniu.Najlepiej rano na czczo.

Krok 4. Zjedz to: kiedy zaczniesz ćwiczyć, twój apetyt zdecydowanie wzrośnie, ale upewnij się, że jesz zdrową, zdrową żywność. Innymi słowy, wyciąć cukry, smażone potrawy i niezdrowe jedzenie! Napoje bezalkoholowe i napoje gazowane są zawarte w niezdrowych produktach spożywczych! Unikaj tych za wszelką cenę. Pamiętaj, aby jeść świeże warzywa, owoce i wysokiej jakości mięsa. Nie pomijaj posiłków, a zamiast posiłku „3 posiłki dziennie” zamiast posiłków zjedz 5-6 małych posiłków dziennie. Więc to będzie śniadanie, obiad i kolacja z kilkoma przekąskami wrzuconymi na dobre. Pomoże to zwiększyć metabolizm, co oczywiście pomoże Ci bardziej efektywnie schudnąć.

Krok 5. Nawodnij to: utrzymuj się dobrze nawodniony podczas treningów i przez cały dzień. Woda to świetny sposób, aby odfiltrować toksyny w Twoim ciele i pomoże Ci lepiej trawić. Co więcej, organizm traci dużo wody podczas wykonywania codziennych czynności ogólnych. Pamiętaj, aby pić dużo wody, około 8 szklanek dziennie.

Krok 6. Zrób zdjęcie: aby pomóc sobie zobaczyć swój sukces i służyć jako narzędzie do zachęt i metamorfozy, zrób zdjęcie swojej sylwetki. Rownież po każdym treningu zapisz ćwiczenia, które wykonałeś oraz powtórzenia i wagi, których używałaś. Spróbuj również zapisać swoją dietę i codzienne spożycie żywności, aby monitorować swoje nowo nabyte zdrowe nawyki żywieniowe. Obie te czynności pomogą Ci zmotywować cię podczas programu odchudzającego.

Te sześć prostych kroków pomoże ci schudnąć szybciej i łatwiej niż początkowo sądziłaś. W krótkim czasie zobaczysz wyniki, a osiągniesz swoje cele odchudzania! I bądź cierpliwa…nawet jakby to miało to trwać całe życie.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk