Udane odchudzanie – To udane zdrowie

Dlaczego poranne rytuały są ważne? Cóż, sposób, w jaki zaczyna się poranek, często określa, jak będzie wyglądała na reszta dnia. Jeśli wstaniesz na przysłowiową złą stronę łóżka, cały dzień będzie straszny. Mniej więcej tak samo jest z przyrostem masy ciała. Bez względu na to, jak bardzo starasz się schudnąć, istnieją tylko nawyki poranne, które przyczyniają się do przyrostu masy ciała i dostrajają twoje ciało do spożywania większej ilości kalorii.

KLIKNIJ TUTAJ PO PLAN METEMORFOZY

Tłuszcz ciała gromadzi się na naszym organizmie z wielu źródeł w naszych codziennych czynnościach. To nie jest tak proste, jak wybieranie zdrowego śniadania każdego dnia – chociaż, jak zobaczysz to bardzo pomaga. Jeśli poważnie myślisz o utracie wagi, oto kilka nawyków, które możesz spróbować, abyś mogła naprawdę zacząć robić postępy, na które czekałaś.

„Ograniczenie kalorii nie jest odpowiedzią na udane odchudzanie i udane zdrowie … musisz podnieść jakość tego, co jesz, a nie tylko zmniejszyć ilość.” – Joel Fuhrman

1.Wypij jedna szklankę wody o poranku.

Czy to dlatego, że zapomniałaś, czy dlatego, że nie wiedziałaś – wielu ludzi tego nie robi. Dobre wieści! Jest to prosta rutyna do włączenia w swoje poranne zajęcia. Jeśli potrzebujesz przypomnienia, postaw szklankę wody na nocnej szafce przed pójściem spać. Rano, najpierw po przebudzeniu, wypij i po bólu. Wiele osób myśli, że powinnaś pić wodę podczas śniadania; jednak to jest złe. Funkcja wody ma przyspieszyć metabolizm i sprawić, by śniadanie przetwarzające było dużo łatwiejsze. Pomoże Ci również pozbyć się niezdrowych toksyn w twoim ciele. Tak więc, bez względu na to, czy to czujesz, czy nie, upewnij się, że wypijasz szklankę wody z cytryną  każdego ranka, a zobaczysz, że Twój tłuszcz w organizmie zmniejsza się szybciej!

2. Kawa i spalanie kalorii.

Jest to trudne dla osób, które chcą schudnąć, szczególnie dla tych, dla których kofeina jest niezbędnym składnikiem na rozpoczęcie dnia. Ale tak naprawdę nie chodzi o samą kawę. W rzeczywistości kawa jest naturalnym przeciwutleniaczem i doskonale nadaje się do trawienia. Nie, jeśli masz kawę z cukrem, mlekiem lub innymi dodatkami. Wszystkie te cukry rano będą dokładnie przeciwne wspomaganiu trawienia. Dodadzą kalorii, a ty zaczniesz od zrzucania na swoje cele odchudzania. Odstaw cukier i sięgnij po czarną filiżankę kawy. Albo jeszcze lepiej, zamień się na zieloną herbatę, naturalny przeciwutleniacz, który smakuje lepiej niż czarna kawa.

3. Śniadanie i jego zalety.

Nawet jeśli nie masz ochoty jeść wcześnie rano, jest powód, dla którego ludzie mówią, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Absolutnie nie możesz pozwolić sobie na pominięcie śniadania, jeśli chcesz schudnąć. Zamiast tego idź na lekkie, ale pożywne śniadanie.  Coś tak prostego jak miska płatków owsianych lub jogurt z jagodami wystarczy, aby zacząć dzień.

4. Poranne ćwiczenia.

Czy biegasz, czy ćwiczysz jogę, czy jogging, czy ćwiczysz w domu to dobrze i tak trzymaj. Wiem, to trudne. Ćwiczenia mają świetny sposób na pobudzenie i wyregulowanie metabolizmu, a także pobudza apetyt. Trenuj codziennie to twoje lekarstwo.

5. 5 Posiłków dziennie,

To podstawa w pozbycia się tłuszczu na amen. Mniej a częściej, a nie więcej,nie mniej. Zasada, którą stosuje u swoich podopiecznych i to działa. Wiec czas zabrać sie za przysadzanie posiłków np. w weekend.

KLIKNIJ TUTAJ PO PLAN METEMORFOZY

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk