Niedobór Witamin – Zobacz jakie to są – Gosia Klos

witaminy

Niedobór Witamin – Zobacz jakie to są – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Najlepszym sposobem upewnienia się, że otrzymujesz wszystkie niezbędne witaminy, które organizm potrzebuje, jest spożywanie zdrowej i zrównoważonej diety.  Nawet jeśli utrzymujesz  zdrową i zbilansowaną dietę, sposób przechowywania żywności, brak jej świeżości i przetworzenia może mieć ogromny wpływ na witaminy, które organizm nie jest w stanie wchłonąć.

Poniższa lista opisuje, w jaki sposób niektóre witaminy są niezbędne dla Twojego zdrowia, niektóre objawy, które można rozpoznać, jeśli cierpisz na niedobór witamin, którą należy uzupełnić, aby uzyskać wysoki poziom witamin z powrotem na dobrą ścieżkę w Twoim organizmie. Są suplementy, które można spożywać, ale najczęściej najlepszym źródłem jest całkowicie naturalny sposób czyli jedzenie.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie można samodzielnie zdiagnozować niedoboru witaminy, więc jeśli rozpoznasz którykolwiek z objawów, umów się ze swoim lekarzem lub dietetykiem na kontrolne badania. Zgodnie z zaleceniem lekarza i nadzorem dietetyka, można uzupełnić niedobór witamin w sposób, który działa dla Ciebie i wszystkich istniejących wcześniej warunków.

1. witamina B12

Witamina B12 odgrywa istotną rolę, ponieważ pomaga w produkcji DNA i pomaga tworzyć nowe neuroprzekaźniki w mózgu.
Częste objawy niedoboru obejmują: drętwienie w dłoniach, stóp lub nóg; Trudności z chodzeniem i równowagą; niedokrwistość; zmęczenie; słabość; Spuchnięty język; utrata pamięci; Paranoję i omamy.
Lekarze twierdzą, że wzrost tego niedoboru jest o wiele większy niż we wcześniejszych latach.  Jeśli masz niedobór, powinnaś spożyć więcej mięsa drobiu, ryb i produktów mlecznych. Jeśli jesteś wege, sugeruje mleko niemowlęce, substytuty mięsa i płatki śniadaniowe, aby zwiększyć  spożycie B12.

2. Magnez

Magnez pomaga w odtruwaniu ciała z toksyn środowiskowych i zapobiega migrenom i chorobom układu krążenia. Niektóre badania wskazują, że może nawet zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy u osób zagrożonych dużym ryzykiem. Pomimo niewiarygodnych korzyści dla naszego ciała, aż 80 procent z nas ma niedobór magnezu.

Objawami niedoboru magnezu są: zmniejszenie apetytu, nudności i wymioty, zmęczenie i osłabienie. Ciężki niedobór może powodować drętwienie, skurcze mięśni, napady padaczkowe, nieprawidłowe rytmy serca, zmiany osobowości i niskie poziomy potasu lub wapnia.
Aby odzyskać poziom magnezu na tor, nie musisz uciekać się do suplementów. Zamiast tego ważne jest spożywanie ciemnozielonych liściastych warzyw, takich jak wodorosty, szpinak. Niektóre rodzaje fasoli, orzechów i nasion – jak ziarna dyni, słonecznika i sezamu – są również wielkimi źródłami magnezu, podobnie jak awokado.

3. Witamina D

Najlepszym sposobem na zaopatrzenie się w witaminę D jest słońce, ale korzyści tej witaminy są znacznie większe. Witamina D jest kluczem do zdrowych kości, a bez tego, może rzeczywiście powodować osteoporozę.
Objawami niedoboru witaminy D są: zmęczenie, bóle mięśni lub osłabienie, otyłość, pocenie się  i złe funkcje immunologiczne.
Sugeruje wyjście na słońce i zrobienie sobie treningu na powietrzu. Witamina D można również znaleźć  w mleku  i jogurtach, a także ryb.

4. Żelazo

Żelazo jest bardzo ważne dla zdrowia, ponieważ pomaga organizmowi wytwarzać czerwone krwinki, których potrzebuje. Kiedy poziom żelaza jest zbyt niski, twoje ciało nie może nosić wystarczającej ilości tlenu, co może powodować poważne problemy.
Objawami niedoboru żelaza są: zmęczenie, blada skóra i nudne, cienkie, rzadkie włosy.
Jeśli potrzebujesz większej ilości żelaza, wybierz niektóre potrawy zawierające żelazo, takie jak wołowina, ostrygi, szpinak, soczewica i fasola – takie jak biała fasola, ciecierzyca.

5. Wapń

Pij mleko! Wapń ma decydujące znaczenie dla zdrowych kości. Ale kontroluje również funkcjonowanie mięśni i nerwów.
Częstymi objawami niedoboru wapnia są: zmęczenie, skurcze mięśni, nieprawidłowe rytmy serca i słaby apetyt.
Dodaj do swojej diety surowe warzywa, które zmaksymalizują naturalne minerały, takie jak zielone. Mleko, cukier z owoców cytrusowych i trawa pszeniczna są także świetnymi źródłami wapnia.
** Nie zaczynaj uzupełniacza wapnia bez uprzedniego kontaktu z lekarzem. Poziomy wapnia są ściśle powiązane z witaminą D, K2 i magnezem, i zbyt wiele może zwiększyć ryzyko zawału serca lub udaru, zgodnie.Tak więc prawidłowy schemat podtrzymania wszystkich tych poziomów witaminy powinien być omówiony z lekarzem.

6. Kwas Foliowy

Kwas foliowy jest niezwykle ważną witaminą dla kobiet w ciąży i kobiet w wieku rozrodczym. Folate utrzymuje komórki i krwinek czerwony w kontroli, a zmniejszenie zawartości kwasu foliowego może powodować uszkodzenie rdzenia nerwowego u nienarodzonych dzieci.
Objawami niedoboru folinianu są: zmęczenie, szare włosy, wrzody w jamie ustnej, słaby wzrost i obrzęk języka.

7. Witamina E

Witamina E ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania zdrowia mózgu, ochrony przed starzeniem się i wspierania normalnego poziomu cholesterolu.
Jeśli masz niedobór witaminy E, możesz zauważyć następujące objawy: osłabienie mięśni, utrata masy mięśniowej, nieprawidłowe ruchy oczu, problemy ze wzrokiem i nieustanne chodzenie.

Najlepszym źródłem witaminy E znajduje się w Twoim jedzeniu, więc wybierz orzechy – takie jak orzechy laskowe, migdały, orzechy włoskie, oliwa z oliwek, rośliny strączkowe i zielone warzywa.

Twój Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Kontakt m.klos@btinternet.com

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk