Avocado 5 potwierdzonych zalet

Pewnie każdy z Was jadł Avocado..

.. Ale czy wiedzieliście, że Awokado jest dość unikalnym rodzajem owoców?

To, co nazywamy „awokado” jest owocem drzewa awokado. Ten owoc jest ceniona za wysokie wartości odżywcze i jest dodawane do wszelkiego rodzaju potraw ze względu na swój przepyszny smak. Większość owoców składa się głównie z węglowodanów, podczas gdy awokado jest bogate w zdrowe tłuszcze. Liczne badania wskazują, że ma potężne korzystny wpływ na zdrowie. Istnieje wiele rodzajów awokado i kształt (od kształcie gruszki do rundy) i koloru (z zielonego na czarny) mogą się różnić między sobą.

Pozwólcie, że przedstawię Wam  5 Korzyści zdrowotnych jakie może wnieść Wasze życie wspomniane przeze mnie  awokado. Co ciekawe owe korzyści są wspierane przez badania naukowe, możecie zatem spać spokojnie, że nie wciskam Wam kitu :)!

1. Awokado jest bardzo pożywne.  Awokado jest bardzo odżywcze i zawierają różnorodne składniki odżywcze, w tym 20 różnych witamin i minerałów. Zawierają one więcej potasu niż banany.

2.Jedzenie Awokado może obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów. Liczne badania wykazały, że spożywanie awokado można zmniejszyć ilość czynników ryzyka chorób serca, takich jak LDL i HDL, jak i trójglicerydów we krwi.

3. Awokado są ładowane z silnymi przeciwutleniaczami, które mogą chronić oczy. Awokado są bogate w antyoksydanty, w tym luteiny i zeaksantyny. Te składniki są bardzo ważne dla zdrowia oczu i zmniejszyć ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej oraz z zaćmą.

4. Avocado mogą pomóc w zapobieganiu raka. Niektóre badania z izolowanych komórek wykazały, że składniki odżywcze awokado może być korzystna w zapobieganiu raka prostaty i obniżające ubocznych chemioterapii w niektórych komórkach.

5. Awokado jest naładowany zdrowymi dla serca jednonienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Owoc Avocado i olej avocado mogą się pochwalić wysoką zawartością kwasu oleinowego. Jednonienasycone kwasy tłuszczowe uważa się za jeden z głównych powodów zdrowotnych korzyści oliwek.

A więc oprócz oliwkowego akcentu na zakończenie dodam jedynie, że warto Kochani abyście poważnie pomyśleli o wzbogaceniu swojej diety o owoce Awokado, ja w swojej kuchni najczęściej dodaje je do sałatek lub moich koktajli dietetycznych, ale o nich następnym razem :).

Wiecie co zrobić najfajniejszego z Avocado? Udostępniajcie je!

Dziękuję

Twój Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk