Gotuj swój ryż w sposób który może pomóc Ci schudnąć

ryż

Gotuj swój ryż w sposób który może pomóc Ci schudnąć. Istnieje wiele korzyści zdrowotnych, które ryż może zaoferować, takich jak dostarczanie szybkiej i natychmiastowej energii, poprawa wypróżnień, stabilizacja poziomu cukru we krwi, spowolnienie procesu starzenia, a także jest bogatym źródłem witaminy B1 dla ludzkiego ciała.

Co więcej, jest świetny dla skóry, metabolizmu, ciśnienia krwi i odporności. Ryż jest podstawowym pożywieniem w wielu kulturach na całym świecie, szczególnie w kulturach wschodnich. Jest łatwy do przygotowania i nie zajmuje dużo czasu. Ryż obfituje w odporną skrobię, która dociera do jelita w niestrawionej formie. Odporna skrobia stymuluje wzrost dobrych bakterii w jelitach i pomaga w prawidłowych ruchach jelit.

Ryż jest również silnym lekiem moczopędnym, który może pomóc Ci stracić nadmiar masy wody i pozbyć się wszystkich toksyn z organizmu, które gromadzą się w pożywieniu. Jest również bogaty w błonnik iw rezultacie zwiększa ruchy jelit i może chronić przed różnymi rodzajami raka, a także zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Jednak, w przeciwieństwie do innych zbóż, ryż ma jedną wadę – nie pomaga schudnąć, więc możesz dodać kilka dodatkowych kilogramów i zwiększyć ryzyko cukrzycy typu 2. To dlatego, że biały ryż jest przetwarzany w taki sposób, że otręby są usuwane, co jest zewnętrzną warstwą ryżu. W rezultacie biały ryż ma dużo kalorii i kiepską wartość odżywczą. W rzeczywistości jedna filiżanka białego ryżu zawiera 200 kalorii, która jest w większości czystą skrobią i nie zawiera wielu zdrowych składników.

Mam jednak na ryż sztuczkę!

Możesz sprawić, że Biały Ryż będzie zdrowszy

Gotuj swój ryż w sposób który może pomóc Ci schudnąć. Ostatnie badania wykazały, że istnieje sposób na poprawę wartości białego ryżu. Jest to prosta sztuczka w procesie gotowania, która zwiększa jej wartość odżywczą. Naukowcy, którzy przeprowadzili badanie, stwierdzili, że normalnie gotowali ryż, dodawali do niego olej kokosowy, a następnie schładzali ryż w lodówce.

Dodali około 3% oleju kokosowego (całkowitej wagi ryżu) i po ugotowaniu ryżu pozostawiono go w lodówce na 12 godzin, aby ostygł.

W jaki sposób ta sztuczka poprawia jakość białego ryżu, gdy dochodzi do utraty wagi?

Niektóre produkty spożywcze, takie jak ryż i ziemniaki, składają się z dwóch rodzajów skrobi

– Trawienie – rodzaj rozpadający się na glukozę, który łatwo przekształca się w glikogen. Twoje ciało przekształca skrobię w cukier, a następnie w glikogen, który może być przechowywany jako tłuszcz, jeśli nie jest używany jako energia.

– Odporna skrobia – ten rodzaj nie rozkłada się w jelicie cienkim, nie jest metabolizowany do glukozy, a zatem nie jest wchłaniany do krwioobiegu.

Dodając olej kokosowy, a następnie schładzając ryż, naukowcy byli w stanie wyprodukować ryż zawierający większą ilość odpornej skrobi, a tym samym zmniejszyć liczbę kalorii w ryżu o 10 do 12 procent.

Dobry Olej kokosowy wiąże się ze strawną skrobią, co powoduje krystalizację skrobi strawnej (typu, który przekształca się w glikozę). Po utworzeniu kryształów strawna skrobia staje się oporna i niestrawna. Chłodzenie ryżu jeszcze bardziej zwiększa krystalizację.

Naukowcy twierdzą, że pracują nad metodą, która może zmniejszyć kalorie jeszcze bardziej – do około 50 lub 60 procent.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk