Olej kokosowy dlaczego jest niezdrowy – Gosia Klos

olej plus mało

Olej kokosowy dlaczego jest niezdrowy – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Już napisałam wiele artykułów na temat oleju kokosowego, jak nas oszukują i jaki jest niezdrowy. I coraz więcej badan jest robionych aby dokładnie sprawdzić zawartość tłuszczy nasyconych w tym oleju. W niedawnej przeszłości wielu ekspertów ds. Zdrowia reklamowało olej kokosowy jako zdrową alternatywę dla innych rodzajów tłuszczów.

Pomimo wielu badań podkreślających korzyści zdrowotne tej energii, American Heart Association wydało niedawno informacje, że olej kokosowy może nie być tak zdrowy, jak sugerują specjaliści.

Olej kokosowy zawiera wysoki poziom nasyconego tłuszczu. I choć niektórzy eksperci twierdzą, że rodzaj tłuszczów nasyconych w oleju kokosowym jest zdrowy dla organizmu, American Heart Association  nie zgadza się z tym.

Olej kokosowy zawiera tłuszcze  nasycone: W badaniu AHA wymienia olej kokosowy wraz z masłem i smalcem jako główne źródła nasyconego tłuszczu w diecie ludzkiej z 82 g nasyconych tłuszczów na 100 gramów oleju. Oznacza to, że 83 procent tłuszczów w oleju kokosowym to tłuszcze nasycone. Olej kokosowy podnosi poziom cholesterolu LDL (złego cholesterolu).

W badaniu  AHA stwierdziła, że olej kokosowy zwiększa poziom LDL znacznie większy niż oliwa z oliwek. W rzeczywistości w trakcie 7 prób klinicznych badacze stwierdzili, że olej kokosowy podnosi poziom LDL tak samo jak masło, tłuszcz z wołowiny i olej palmowy. Podniesione LDL mogą prowadzić do chorób sercowo-naczyniowych.

„… ponieważ olej kokosowy zwiększa poziom cholesterolu LDL, jest przyczyną CVD i nie znany jest z wyrównywania korzystnych efektów, radzimy przeciwdziałać użyciu oleju kokosowego”. Amerykańskie Stowarzyszenie Serca zaleca, aby ludzie spożywali do 13 gramów tłuszczów nasyconych lub mniej dziennie (lub około 5 do 6 procent ich dziennych kalorii).

Zacznij  stosować zdrowszych olejków, takich jak oliwa z oliwek i olej słonecznikowy, które zawierają znacznie mniej tłuszczów nasyconych niz olej kokosowy.  Proponuje używać oleju kokosowego tylko od rana i to 1 łyżeczkę. Ja dodaje do moich placków z płatków owsianych i bananów.

Pamiętaj, aby udostępnić te zaktualizowane informacje znajomym. Niech mają świadomość dlaczego olej kokosowy jet niezdrowy.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk