Ćwiczenie dla Kobiet na pośladki i uda – VIDEO

dietetyk uk dieta i trening

Ćwiczenie dla Kobiet na pośladki i uda – VIDEO. Jedno z lepszych ćwiczeń na całe nogi. Razem z moją podopieczną, trenujemy na siłowni, ale równie dobrze można te ćwiczenie zrobić w domu z obciążeniem lub bez. Zrób 10 na każdą nogę po 3 serie.

Możesz dołączyć do tego ćwiczenia inny zestaw ćwiczeń <<<klikając tutaj>>>

Bardzo dobrym treningiem dla osób początkujących zacząć od treningu obwodowego czy to na siłowni czy w domu. Czyli tłumacząc to w prosty sposób wszystkie elementy treningowe tego programu są zorganizowane w układ kołowy, czyli robisz np. 7 ćwiczeń na każdą grupę mięśniową.  Trening obwodowy przyczynia się do osiągnięcia dużej wytrzymałości siłowej, przez doskonalenie układu krążenia i oddychania, nie wpływając ujemnie na rozwój szybkości i koordynacji ruchowej.

Co nam daje taki trening?

  • Trening musi zawierać ćwiczenia na wszystkie podstawowe grupy mięśniowe.
  • Ćwiczenia powinny być wykonywane po sobie, w sposób zależny, od największych do najmniejszych grup mięśniowych.
  • Trening powinien składać się przede wszystkim z ćwiczeń wielostawowych i wykonywanych na wolnym sprzęcie (sztangi, sztangielki)
  • Przerwa po wykonaniu całego obwodu powinna wynosić ok. 3-5 min, a obwodów powinno być od 3 do 5.

Te wskazówki pomogą ci zrozumieć trening obwodowy, trenując na siłowni czy w domu. W kolejnych artykułach podam przykładowy trening obwodowy. Obserwuj mojego bloga.

Teraz kliknij w obrazek i spróbuj te ćwiczenie wykonać w domu. Napisz do mnie jak ci poszło lub napisz komentarz pod artykułem. 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk