BRZUSZKI – TEN Trening Cie Zaskoczy – Gosia Klos

BRZUSZKI – TEN Trening Cie Zaskoczy – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Aktywność fizyczna jest kluczem do utraty tkanki tłuszczowej brzucha i powinna być połączona z zdrowym odżywianiem. Napisałam o tłuszczu z brzucha i wspomniałam już w wielu artykułach, że prawidłowe odżywianie jest tylko częścią tego obrazu. Większość tłuszczu w brzuchu jest konsekwencją niezdrowego stylu życia – jest fizycznie nieaktywna i zużywa zbyt dużo kalorii w ciągu całego dnia.

Połącz moją dietę, którą rozpisuje indywidualnie dla moich klientów z tym treningiem, a zobaczysz mega efekty.

Poszukiwanie aktywności, którą lubisz ćwiczyć regularnie, takie jak chodzenie, bieganie lub jazda na rowerze jest świetna, ale zalecam  także trening w  obszarze na brzuch, aby rozbić mięśnie i nadać temu obszarowi lepszą definicję i kształt.

Oto kilka prostych ćwiczeń brzucha, które można łatwo zrobić w domu.

Brzodłądek – taka moja nazwa (mniej formalnie nazywany brzuchem, żołądkiem lub brzuchem) jest częścią ciała pomiędzy klatką piersiową a miednicą. Mięśnie brzucha pomagają w procesie oddychania, zapewniają elastyczność i ruch, chronią wewnętrzne organy i są kluczowym elementem wspierania kręgosłupa, a także zapewniają wsparcie posturalne wraz z mięśniami pleców.

W przedniej części brzucha znajduje się duży mięsień zwany rectus abdominis, znany również jako „abs” i „dolne brzucha” – jest to sparowany mięsień i biegnie pionowo po każdej stronie przedniej ściany ludzkiego brzucha.

Obliques to mięśnie z boku górnej części ciała, które pomagają obracać ciało z boku na bok. Jest to obszar ciała, który jest również nazywany „uchwytami miłości”. Ważne jest, aby poprawnie wykonywać swoje skręty jako tonizację i mogą pomóc w stworzeniu ładnego pasa i lepszego ruchu.

Kiedy robimy podstawowe sit-ups i crunches (patrz ćwiczenie 1), robimy tylko ruch w górę i  w dół, więc pracujemy na obszarze „6 pack”, ale kiedy chowamy się i skręcamy (ćwiczenie 2), pracujemy na skośnych mięśniach.

1.Zwykłe Brzuszki

To ćwiczenie jest korzystne dla górnej części brzucha. Połóż się na podłodze i przytrzymaj ręce za uszy, a nie za głową, aby zapobiec ciągnięcia  szyi. Zegnij kolana z nogami na podłodze. Następnie podnieś ramiona i górną część klatki, z dala od podłogi, twarzą skierowaną w stronę sufitu. Wydech, jak unikniesz klatkę, możesz trzymać się przez chwilę, a następnie wdech, gdy wrócisz do pozycji wyjściowej. Powtarzaj od 15 do 25 razy 4 serie. Na zdjęciu podaje klika wersji brzuszków, które tez możesz dołączyć do swojego zestawu.

2. Skręty Tułowia

To ćwiczenie działa na boczki (znany również jako uchwyty miłosne). Zacznij od tej samej pozycji, co powyższe ćwiczenie (zwykłe brzuszki), ale tym razem podnieś się powoli, a następnie skręć swoje ciało w talii. Staraj się dotykać piłka prawej strony podłogi i na odwrót i przejdź do pozycji wyjściowej. Powtarzaj po każdej stronie 10-15 razy 4 serie.

 

4. Brzuszki z Wznosem Nóg

Połóż się na podłodze z nogami przedłużonymi przez biodra (patrz lewy obraz). Potem chwiej się tak, aby ręce sięgały do nóg.  Potem znowu unieść tułów i nogi do góry  się, tak aby  twoje dłonie docierają do twoich palców. Powtarzaj 20 razy po 4 serie. Na koniec oczywiście rozciągaj swoje brzuchy.

 

TE TRZY ĆWICZENIA POŁĄCZ Z SWOIM TRENINGIEM I DIETĄ. NA KONIEC DODAJ 30 MINUT CARDIO

Jeśli potrzebujesz pomocy z rozpisaniem treningu lub diety zapraszam na indywidualną konsultacje OnLine Skype.

Napisz m.klos.btinternet.com

GOSIA KLOS

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk