8 zagrożeń dla zdrowia w lato, których należy unikać

lato

8 zagrożeń dla zdrowia w lato, których należy unikać. Istnieje wiele powodów, które możesz zrobić latem: spacer w słoneczny dzień, pływanie, grillowanie, fajerwerki, ogniska, wycieczki i nieprzespane noce, korzystające z czasu z przyjaciółmi i rodziną. Choć lato jest  najlepszy sezon w roku na opalanie może być trochę zbyt łatwo opanować pewne podstawowe bezpieczeństwo zdrowotne.

Lato powinno być zabawne. Upewnij się, że Twój słoneczny sezon pozostaje zadowolony, zwracając szczególną uwagę na te letnie zagrożenia dla zdrowia:

1. Oparzenia słoneczne

Jednym z największych zagrożeń dla zdrowia latem jest oparzenie słoneczne. Mimo, że oparzenia słoneczne mogą prowadzić do raka skóry, badania nad rakiem w UK donoszą, że nawet  jeden raz oparzenia słoneczne co dwa lata może przynieść ryzyko raka skóry. Zawsze przed użyciem środka przeciwsłonecznego stosuj okulary słoneczne około 30 minut, a następnie co dwa godziny.

2. Kleszcze

Kleszcze mogą być nieszkodliwe. Prawdziwe ryzyko pochodzi z reakcji alergicznych lub rozprzestrzeniania się choroby. Kleszcze chętnie przywiązują się do ludzi lub zwierząt i osadzą się w skórze. Po spędzeniu czasu na zalesionych obszarach zawsze sprawdzaj czy masz kleszcze. Zwróć uwagę na pachy, pachwinie i włosy.
Jeśli zauważysz kleszcze, usuń go natychmiast, używając pinceta, aby wyciąć kleszcz prosto . Upewnij się, że cały kleszcz jest usunięty, a następnie wyczyść obszar mydłem i wodą. Zalecam wizytę u lekarza, aby sprawdzić, czy konieczne jest dodatkowe leczenie.

3. Komary (i ich choroby)

Podobnie jak kleszcze, większość komarów jest zupełnie nieszkodliwa (choć swędząca i irytująca). Jednak gryzienie komarów może być niebezpieczne, jeśli błędy przechodzą na wirusy, takie jak  Encephalitis. Najlepszym sposobem uniknięcia tego typu wirusów jest ochrona przed komarami. Jednym ze sposobów na bezpieczne od komarów jest wybór odpowiednich kremów, a dla mnie osobiście to baaardzo słodkie perfumy.

4. Choroba przenoszona przez żywność

Barbecue i pikniki na świeżym powietrzu to świetne sposoby na spędzanie wolnego czasu. Unikaj zatrucia pokarmowego, zapewniając gotowanie mięsa w odpowiedniej temperaturze, przechowywanie gotowanej żywności w odpowiedniej temperaturze. Przy tak wysokiej temperaturze wszystko sie wszystko psuje.

5. Zagrożenia związane z pływaniem

Jedną z największych radości w lato jest nurkowanie w zimnej wodzie. Ale utonięcie stanowi prawdziwe zagrożenie.  Dorosły powinien nadzorować wszystkich młodych pływaków. Jeśli zdecydujesz się popływać w jeziorze, sprawdź lokalne raporty lub porozmawiaj z ratownikiem o stanie wody.
Zalecam, aby pływacy na otwartych wodach zwracali uwagę na wiry i pomijali pływanie nocne i pływali grupami.

6. Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Ogniska na obozach są świetne i mogą sprawić dożo radości, ale mogą być niebezpieczne. Trzymaj małych dzieci z daleka od ognia i grilla, aby uniknąć oparzeń. Ponadto należy upewnić się, że drewno, które chcesz palić, jest bezpieczne.

7. Odwodnienie

Kolejnym problemem zdrowotnym w okresie letnim jest odwodnienie. Zbyt wiele zabawy w słońcu może doprowadzić do uzupełniania wody.. Objawy odwodnienia obejmują pragnienie, suchość w ustach, zmęczenie, ciemne zabarwienie moczu i zamieszanie. Możesz walczyć z odwodnieniem, zapewniając stały dopływ wody.

8. Udar cieplny / wyczerpanie

Zabawa na świeżym powietrzu w słońcu to duża zaleta letniej pogody, ale może być również szkodliwa dla zdrowia. Twoje ciało, jak każda maszyna, może się przegrzać. Kiedy twoje ciało nie jest w stanie rozproszyć ciepła wytwarzanego przez pocenie się, może doprowadzić do wyczerpania ciepła udaru cieplnego.

Objawami, na które należy zwrócić uwagę, są:

– wysoka temperatura ciała (powyżej 104 stopni Fahrenheita)
– zawrzenie lub pobudzenie
– nudności i / lub wymioty
– Bardzo blada skóra
– płytkie oddechy
– szybkość tętna
– ból głowy

Jeśli podejrzewasz udar cieplny lub wyczerpanie, poszukaj trochę cienia tak szybko, jak to możliwe, weź zimny prysznic i napij się wody. Jeśli nadal podejrzewasz udar cieplny, wezwij pomoc medyczną jak najszybciej.

Niby nic, ale jednak bardzo ważne. Tragedia jest zawsze wtedy, kiedy to ona dopadnie ciebie, ale wtedy już jest za późno. 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk