Jesteś zmęczona przez cały dzień – Mam dla Ciebie rozwiązanie

Jesteś zmęczona przez cały dzień – Mam dla Ciebie rozwiązanie. Wszyscy tam byliśmy: to uczucie, gdy jesteś całkowicie opróżniona z energii, a nic nie może cię skłonić, abyś zeszła z kanapy i zaczęła się ruszać. Czasami zmęczenie uderza w pracy, a czasami podczas jazdy. To się zdarza wszystkim.
Na szczęście istnieją naturalne sposoby na podnoszenie energii. Niezależnie od tego, czy są to szybkie rozwiązania, które działają w krótkim okresie, czy nawyki stylu życia, które pomogą Ci uzyskać długotrwałą energię z długoterminowymi korzyściami.

1) Przejmij kontrolę nad swoim stresem.

Wiemy, że stres nas osłabia i w każdym artykule bede o tym pisała.. ​​Emocje wywołane stresem pochłaniają duże ilości energii. Spróbuj rozproszyć stres, angażując się w terapie relaksacyjne, takie jak medytacja czy joga, lub po prostu pogawędkę z przyjacielem lub terapeutą.

2) Zwiększ magnez.

Magnez jest potrzebny dla ponad 300 reakcji biochemicznych w naszym ciele, Oznacza to, że niskie poziomy magnezu mogą mieć bardzo szybki wpływ na nasze poziomy energii, powodując ich spadek. Kobiety powinny otrzymywać około 300 miligramów dziennie, a mężczyźni powinni mieć około 350 miligramów, więc spróbuj dodać do swojej diety garść migdałów, orzechów laskowych lub orzechów nerkowca i zwiększyć spożycie pełnych ziaren i ryb.

3) Zwiększ swoje witaminy z grupy B.

Witaminy B-complex mają kluczowe znaczenie dla napełniania naszych ciałami węglowodanów, białek i tłuszczów – wszystkich bogatych w energię. Zalecam spożywanie więcej ziaren zbóż, mięsa, drobiu, łososia, jajek, mleka i zielonych warzyw liściastych lub przyjmowanie codziennej dawki witamin.

4) Ruszaj się!

Mimo że może to być ostatnia rzecz, którą chcesz zrobić, ale  ​​zwiększanie aktywności fizycznej – szczególnie chodzenie – zwiększa Twoją energię. Badania wykazały szybki chód dziesięć minut spacerem, powodując wzrost energii przez następne dwie godziny, a efekty były nawet dłuższe, gdy spacery były codziennie wykonywane. Mówimy o szybkim pobudzaniu energii!

5) Pij więcej wody.

Aby zapomnieć o drogich i ohydnych napojach sportowych: woda jest jedynym płynem, który udowodnił, że poprawia wydajność w całeGO ORGANIZMU. Zmęczenie jest jednym z pierwszych oznak odwodnienia, więc napełnij szklankę H2O i pij.

6) Krok z dala od kawy.

Tak, tylko w krótkim okresie kofeina może przyspieszyć energię. Ciało i Dusza zaleca stosowanie ziołowej herbaty, aby można było uniknąć ewentualnej drażliwości i zmniejszenia energii spowodowanej przez kofeinę.

7) Moc drzemki.

Wszyscy chcielibyśmy mieć czasami czas na drzemkę. Badania wykazały, ze drzemka na godzinę może odwrócić nie tylko efekty przeładowania informacji, ale również pomóc nam lepiej zachować to, czego się nauczyliśmy.

8) Rozciągnij ją.

Zwróciłaś kiedyś jak pies się  zachowuje, kiedy się przebudzi? On sie po prostu rozciąga. Zrób to samo, po przebudzenie rozciągnij się, a zobaczysz, że nawet gól w plecach odejdzie za jakiś czas.

9) Jedz regularnie.

Nasze jedzenie jest naszym paliwem, a badania wykazały, że ludzie, którzy jedzą śniadanie, mają lepszy nastrój i wyższe poziomy energii przez cały dzień.  Powinniśmy jeść żywność o niskim indeksie glikemicznym – tych, których cukry wchłaniają powoli. Ponadto badania wykazały, że brak jakiegokolwiek posiłku w ciągu dnia doprowadzi do większego uczucia zmęczenia do końca dnia.

10) Śmiech!

Wreszcie, czy wiesz, że śmiech może podnieść ciśnienie krwi i zwiększyć tętno. Oznacza to, że więcej krwi bogatej w tlen, podróżujących przez mózg i ciało zwiększy szybciej Twoja pozytywną energię.

Czujemy się zbyt zmęczeni, aby ćwiczyć lub jeść prawidłowo? Najlepsza rada? Spróbuj moich porad, a energia sama wróci. Idź na dziesięć minut na spacer, napij się wody, a przy tym bądź szczeliwa, a to tylko 3 punkty z moich porad…

GOSIA KLOS TWÓJ DIETETYK

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk