7 porad jak zmniejszyć tłuszcz brzucha, jeśli masz PCOS

pcos i utrata tłuszczu

7 porad jak zmniejszyć tłuszcz brzucha, jeśli masz PCOS. Jeśli cierpisz na PCOS (zespół policystycznych jajników), będziesz wiedziała, że jednym z objawów jest zwiększenie masy ciała. Ale to nie znaczy, że musisz zrezygnować z idei, by stać się cięższym bez końca. Nadal możesz schudnąć, gdy masz PCOS, ale musisz używać wszystkich narzędzi, które masz w tym samym czasie, podjąć treningi i zachować optymalną dietę.

1. Jedz prawdziwe jedzenie

Po prostu spożywaj jak najwięcej prawdziwej, nieprzetworzonej, zdrowej żywności. Postępuj zgodnie ze zdrowym planem żywieniowym, takim jak 28 Wyzwanie, aby jeszcze bardziej ułatwić sobie życie. Pomiń pakowane / przetworzone jedzenie i wróć do podstaw z tym, co jesz.

2. Zrób swoje własne zdrowe smakołyki

Pokarmy bogate w cukier, tłuszcze trans i / lub węglowodany, takie jak biała mąka (np. pączki, ciasta, ciastka, lody) mogą siać spustoszenie w twoim stężeniu cukru we krwi i hormonach, które wpływają na twoją zdolność utraty wagi. Zrób swoje smakołyki kliknij tutaj po takie przepisy.

3. Nie opuszczaj posiłków

Ważne jest, aby utrzymać stabilny poziom cukru we krwi, a najgorsze, co możesz zrobić, to pominąć posiłki.  Oczywiście musisz wziąć pod uwagę BMI, potrzeby żywieniowe, karmienie piersią itd. Ale ogólnie rzecz biorąc, warto regularnie jeść, aby uniknąć spadku poziomu cukru we krwi, który pojawia się, gdy jesteś głodna.

4. Pozostań nawodniona

Tak łatwo zignorować wiadomości, aby pić więcej wody, ale jest to niezwykle ważne, jeśli chcesz schudnąć. Zaleca się również unikanie napojów bezalkoholowych i soków (zarówno słodzonych cukrem, jak i zawierających słodziki) ze względu na skok cukru, jaki może powodować w twoim systemie.

Pij dużo herbaty ziołowej,  wodę z jagodami lub cytryną i ciesz się bogatymi w witaminami.

5. Ruszaj się

Nie musisz dołączać do siłowni ani kupować wyszukanego sprzętu, aby zacząć ćwiczyć. Dołącz do mojego wyzwania polegającego na utracie wagi i uzyskaj dostęp do prostych ćwiczeń w domu, które możesz wykonywać przez cały dzień (kiedy tylko możesz – nie trzeba tego robić od razu).

Postaraj się dodać jeszcze kilka kroków do swojego dnia, parkując nieco dalej w sklepach lub chodząc na posyłki zamiast jechać tam, gdzie to możliwe.

6. Sprawdź swoje poziomy

Często zdarza się, że pomimo zdrowej diety, wciąż brakuje nam pewnych witamin i minerałów, które są potrzebne do dobrego zdrowia. Na przykład wielu wegetarian lub wegan ma niską zawartość witaminy B12 (która jest częściej spotykana w mięsie); lub każdy, kto nie je dużo ryb, może mieć niską zawartość kwasów omega-3.

Następnym razem, gdy będziesz u lekarza, przeprowadź testy krwi w celu sprawdzenia swoich poziomów (pomyśl żelazo, witaminę D, witaminy z grupy B itp.), Aby sprawdzić, czy są jakieś usprawnienia, które możesz wprowadzić do swojego planu żywieniowego (lub możesz doradzić weź dodatek).

7. Czas na relaks

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, prawda? Ale my, kobiety, jesteśmy znane z tego, że żyjemy w podróży, bez dużego przestoju, więc treba się zrelaksować i odświeżyć. Z biegiem czasu nasze ciała gromadzą wyższy poziom kortyzolu – hormonu stresu (co może prowadzić do insulinooporności – czego objawem jest przyrost masy brzucha).

Zaplanuj na czas spacer, kąpiel, czas na czytanie, ćwiczenia, medytację – cokolwiek dla ciebie działa. Jeśli to oznacza, że musisz zorganizować przyjaciela, by mieć na uwadze dzieci, zrób to.

Wprowadź wszystkie te 7 wskazówek razem i naprawdę skup się na zdrowiu, na które zasługuje, aby schudnąć i utrzymać je, pomimo tego, że PCOS rzuca się na ciebie. Powodzenia!

Pomagam kobietom osiągnąć cele ich ciała z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Zacznij korzystać z mojej pomocy,a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Kliknij Tutaj i działaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk