6 sposobów na Twoje uda – Gosia Klos

uda

6 sposobów na Twoje uda – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Jeśli regularnie nosisz spódniczki czy spodenki i  martwisz się, że masz ciemne plamy po wewnętrznych stronach ud,  to mam dla ciebie rozwiązanie.. Zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą odczuwać zaciemnienie skóry na wewnętrznych bokach  (a nawet na  ramionach). W wielu przypadkach przy dużej otyłości można nawet zetrzeć skórę. Zrozumienie, dlaczego może wystąpić ten objaw jest istotne, ponieważ leczenie może być bardzo różne w poszczególnych przypadkach.

Spotkałam się z wieloma paniami, które borykały się z tym problemem, ale po paru miesiącach wszystko za nikło. Dodałyśmy ćwiczenia i odpowiednią dietę.  Czasami jest wam cieżko przetłumaczyć, że zmiana stylu życia wszystko zmienia, a pieniążki, które mi płacicie to inwestycja w swoje zdrowie. 

 Istnieje kilka powodów, dla których mogą wystąpić ciemne plamy na wewnętrznych udach, w tym:

– Otyłość
– Ekspozycja na słońce
– Nierównowaga hormonalna
– Uboczne działanie  leków
– Tarcie
– Warunki skóry / Genetyka
– Typowy zespół wrzodowy
– Cukrzyca

Środki domowe na ciemne  plamy wew. uda

Uwaga dotycząca środków domowych: jeśli podejrzewasz, że stan skóry może być związany z lekami lub innymi chorobami, skontaktuj się z lekarzem. Jason Emer, Chirurg Dermatologiczny w Los Angeles, zaleca zasięgnięcie porady profesjonalnej przed podjęciem zabiegów bielenia lub leczenia laserowego.

1. Olej kokosowy

Olej kokosowy działa jako smar. Właściwości lecznicze i witaminy w oleju kokosowym nawilżają suche obszary, usuwają martwe komórki skóry i mogą pomóc w uzyskaniu bardziej równomiernego odcienia skóry. Kokos jest uważany za łagodny smar i jest nawet używany do leczenia oparzeń słonecznych. Przed nałożeniem na duży obszar skóry, zrób test na  łokciach, aby sprawdzić, czy nie występują działania niepożądane.

2. Aloe Vera

Zastosuj aloes na ciemniejszych obszarach wew. ud. Delikatny uzdrowiciel pomoże zmniejszyć stan zapalny i naprawić skórę. Nacieraj problematyczną skórę 3 razy w tygodniu. 

3. Zmniejszyć tarcie

Tarcie przy dużej nad wadzę może przyciemnić wewnętrzne stronę ud. Zacznij jeździć na rowerze lub pływać. To pomoże zgubić Twoje kilogramy i przy tym zmniejszy tarcie ud.

4. Mąka  i Jogurt

Zrób sobie taką miksturę z jedną łyżeczki płatków owsianych, łyżeczki jogurtu i trochę soku z cytryny. Nanieść na teren wew. ud lub ramion i zostaw na godzinę. Mieszanka działa dobrze, aby złuszczać i wybielić skórę. (Jeśli masz jakiekolwiek uczulenia na kwas cytrynowy, unikaj tej metody).

5. Zmieniaj maszynki do golenia

Jeśli przez jakiś czas nie zmieniłeś ostrza, zacznij to robić częściej. Stare ostrza mogą uszkodzić skórę, pozostawiając ciemne ślady.

6. Mleko, miód i olej migdałowy

Wymieszaj 1 łyżkę miodu z jedną łyżką oleju migdałowego i dwiema łyżkami miodu. Nanieść mieszaninę na zmarszczoną skórę i pozwól jej wyschnąć przez 15 minut. Zmyć wodą. Mleko i miód dostarczają składników odżywczych i bakteryjnej  ochrony skóry, podczas gdy olej migdałowy może pomóc rozjaśnić obszar.

Jeśli chcesz spróbować w domu  aby usunąć ciemną skórę między udami, musisz być cierpliwa. Środki domowe mogą trwać nieco dłużej. Działaj.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk