Herbatki, które pomogą Ci w bólach trawiennych

wzdęcia

Herbatki, które pomogą Ci w bólach trawiennych. Jeśli masz wrażliwy żołądek, pokochasz te słodkie herbatki na trawienie.

1. Kminkiem, kolendrą, koprem włoskim. To ziemskie połączenie przypraw jest cudowno – kojące i bardzo skuteczne w przypadku wzdęcia i zapaleń. Herbata jest starożytną receptą, która pomogła odzyskać zdrowie jelita po zabiegu.

2. Koper, mięta pieprzowa, imbir, rumianek. Ten przepis  jest przydatny zarówno jak do łagodzenia, jak i zapobiegania wzdęcia i bolesnych skurczów żołądka. Działa, ponieważ koper stymuluje przepływ żółci, mięta pieprzowa rozluźnia mięśnie trawienne, imbir stymuluje ślinę i żółć, a rumianek rozluźnia skurcze mięśni.

3. Mięta pieprzowa, rumianek, lukrecja, skórka pomarańczowa. Użyj suszonych ziół, zrób dużą partię i przechowuj w zamkniętym szklanym słoju, używając wtedy, gdy żołądek będzie bardzo bolał.

4. Kwiaty rumianku, suszony imbir. Potężne połączenie kwiatów rumianku gorzkiego i rozgrzewającego imbiru działa w celu uwolnienia enzymów trawiennych i zwiększenia absorpcji składników odżywczych.

Kub Dietę Gosi Klos
Kub Dietę Gosi Klos

5. Koper włoski, imbir, cytryna. Aby wspomóc trawienie, wypij tę herbatę z 2 łyżeczkami nasion kopru włoskiego, 1 łyżeczkę świeżo startego imbiru i 1 łyżeczkę suszonego werbena z cytryny. Zaparz te zioła we wrzącej wodzie o pojemności 500 ml.

6. Gruszka, jabłko, winogrona, cynamon. Herbata nie musi pochodzić z ziół. Aby przygotować tę herbatę  przygotuj 2 małe plastry gruszki, 2 małe plasterki jabłka, 4-5 zmieszanych purpurowych winogron i cynamonu w 250 ml wody. Pektyna z gruszki i jabłka zapobiega biegunce i zaparowaniu, kwercetyna w winogronach sprzyja zdrowemu trawieniu i cynamon pobudza metabolizm.

7. Korzeń marchwi, róża, cynamon. To kojąca, rozgrzewająca herbata i jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby zapobiec bólowi brzucha. Wypełnij słoik z 3 częściami korzenia lekarskiego, 2 części płatki róży i 1 część cynamonu. Przykryć zimną wodą i wypić przez noc lub następnego dnia i po posiłku.

8. Cytryna i woda. Pokrój jedną cytrynę i zalej letnią wodą 1L. Ta lekka herbata jest zalecana przez dla dzieci z bólem brzucha. Ja już piję tą wodę od kilkunastu lat i mogę powiedzieć, że czuje się rewelacyjnie.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk