NIEWIARYGODNE – Cała Prawda o Oleju Kokosowy

OLEJ KOKOSOWY

NIEWIARYGODNE – Cała Prawda o Oleju Kokosowym. Napisałam już wiele artykułów o oleju kokosowym, ale im bardziej interesuje się zdrową zrywnością, tym bardziej odkrywam szokujące wiadomości na temat sklepowych produktów, które nam wciskają w sklepach, tylko po żeby zarobić na ludzkiej niewiedzy.

Przecież Olej kokosowy jest teraz modny, trzeba go używać rano na czczo, czy dodać łyżeczkę do śniadania, aby pomógł w odchudzaniu. Zadajcie sobie teraz pytanie czy aby na pewno Tobie pomógł ? Czy widzicie jakieś różnice w pozbyciu się tkanki tłuszczowej ? Przeanalizujecie, zróbcie zdjęcia…dajcie znać pod artykułem.

W Ghanie ludzie mówią, że olej kokosowy trzeba dodając 1 małą łyżeczkę do każdej potrawy, bo daje im energie i silę do ciężkiej pracy. Nic nie mówią o odchudzaniu czy pozbyciu się tkanki tłuszczowej. Naturalny olej jest tłoczony na zimno ręcznie prasami, ale często jeszcze na kamiennych żarnach. Jak sami widzie kolor naturalnego oleju kokosowego jest taki pisakowy czasami są jeszcze kawałki drzewa zmieszane z tym olejem, smak jest porównywalny do smalcu i jest cierpki w smaku, trochę piecze w język.   Mam go w domu i nigdy już nie kupie żadnego, sklepowego oleju.

W tym artykule udowodnię wam, że to co kupujecie w sklepach to nawet nie stało koło oleju kokosowego, a co dopiero ma wspaniałe działanie. Zresztą samo to zdjęcie, który jest wystawiony w artykule NATURALNY – PRZEROBIONY mówi samo za siebie.

Na NATURALNY OLEJ KOKOSOWY, natrafiłam przypadkiem bardzo się ciesze, ze mogę was ostrzec przed kupnem jakiegoś syfu w sklepach. Tylko problem jest taki, że ciężko jest zdobyć ten NATURALNY i zdrowy olej kokosowy, chyba że pojedziesz sama do Ghany i przywieziesz sobie. Jestem w trakcje takiej organizowania takiej podróżny, wiza- szczepionki są podstawą do wyjazdu.

Kolejnym dowodem są badania, które zostały przeprowadzone na kobietach są bardzo szokujące.

Jaka same badania  wykazały, w którym oceniono wpływ oleju kokosowego – Virgin (VCO) jest średnio-łańcuchowym źródłem kwasu tłuszczowego, którego powszechnie przypisuje się korzyściom związanym z zarządzaniem otyłością. Jednak jej rola w otyłości wymaga wyjaśnienia ze względu na jego nasycony charakter. W niniejszym opracowaniu badania wykazały ostre skutki spożycia VCO na metabolizm energetyczny i apetyczne reakcje u kobiet z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Do badań wykorzystano olej kokosowy extra virgin i oliwy z oliwek extra virgin.

Do badań zgłosiło się 50 kobiet (kobiety z nadwagą i otyłością; BMI = 25-31 kg/m2) zostały przydzielone do jednej z dwóch grup:

  • Spożywająca śniadanie z dodatkiem oleju kokosowego extra virgin (25 ml) -Spożywająca śniadanie z dodatkiem oliwy z oliwek extra virgin (25 ml)
  • Pomiary wykonywano w określonych odstępach czasu przez 180-240 minut od momentu spożycia obu śniadań.

Wnioski;

Zużycie Oleju kokosowego nie powodowała ostrej przemiany materii energetycznej i  ryzyka kardio-metabolicznego w połączeniu ze śniadaniem, ale promowało mniej apetytnych odpowiedzi. Śniadanie zawierające olej kokosowy, w porównaniu do śniadania zawierającego oliwę z oliwek okazało się mieć mniej korzystny wpływ na subiektywne uczucie głodu, sytości i nasycenia.

Uzyskane wyniki wskazują, że olej kokosowy nie jest magicznym dodatkiem zwiększający tempo oksydacji tłuszczu i termo-genezę posiłkową. Jego potencjał w tym zakresie może jednak ujawniać się w większym stopniu w ramach posiłków o niskiej zawartości  węglowodanów i/lub w ramach posiłków zawierających węglowodany o niskim indeksie glikemicznym, co wymaga dalszych badań.

Tutaj można o tym poczytać; 

https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs00394-017-1448-5

Myślę, że wielu osobom  otworze oczy….to nie są żarty, bo zamiast się odchudzać jeszcze bardziej pogłębiamy się w w chorobę jaka jest otyłość…

Kochani zapraszam do współpracy. Zacznijcie pracować ze specjalistką! 

m.klos@btinternet.com ANGLIA 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk