5 kroków aby kontrolować objadanie się

podjadanie

5 kroków aby kontrolować objadanie się. Zaburzenia odżywiania nie są zabawne. Podkreślają istniejące problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak depresja, i czynią nasze życie jeszcze trudniejszym.

Poniżej przedstawię 5 kroków zmierzających do położenia kresu niszczycielskim zachowaniom. Mam nadzieję, że podejmując te kroki, uświadomisz sobie, że robisz postępy i opanowujesz swoje życie.

Zacznij korzystać z naszych usług, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Kliknij Tutaj.

Krok 1. Zrozum, że nie ma w tobie nic złego. Jako nieszczęśliwa, musisz zdać sobie sprawę, że nie jesz ze względu na jedzenie. Starasz się jak najlepiej radzić sobie ze swoimi emocjami. Chęć poczucia się lepiej jest u każdego sprawą indywidualną. Ten etap twojego życia nie definiuje cię na złą osobę, a na pewno istnieje lepsza, lżejsza i bardziej wydajny sposób radzenia sobie z tobą.

Jeśli nie dajesz sobie rady, poproś o pomoc specjalistę – Trenera czy dietetyka, a najlepiej żeby to była ta sama osoba. Nie zawsze dobry dietetyk rozumie jak wykonywać ćwiczenia w domu czy na siłowni.

Krok 2. Nie zapomnij, że to twoje ciało. Często kokonowani w naszej nienawiści do samego siebie powoduje, że  spędzamy tak wiele czasu w naszej głowie, że zapominamy, że mamy potrzeby cielesne, że czujemy się głodni, że nasze ciała bolą. Oderwij się od siebie i zacznij robić coś dla siebie. Zadbaj o siebie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sekrety z powodzeniem schudnąć

Krok 3. Nie skupiaj się zbyt mocno na wydajności podczas odzyskiwania. Możesz czuć się zle fizycznie, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu, który zdobyłaś. Musisz słuchać swojego ciała, gdy mówi ci, że musi odpocząć i wrócić do zdrowia. Nie miej obsesji na punkcie swojej fizycznej wydajności, buduj bardziej zróżnicowane podejście.

Możesz zmienić swoją uwagę i wysiłki w kierunku bycia doskonałym przyjacielem, rodzeństwem, rodzicem, właścicielem zwierzaka, nauczycielem. Staraj się być lepszą wersją siebie.

Poświęć kilka minut każdego dnia, aby osiągnąć stan spokoju i dobrego samopoczucia i zrównoważyć swoje życie, stosując połączenie medytacji z przewodnikiem. Techniki są prostą, praktyczną metodą relaksacyjną dla każdego.

Krok 4. Szukasz szybszego rozwiązania. Mamy 24 godziny na dobę. Każda z was chce szybko schudnąć, najlepiej w 2 miesiące 30 kg.  Wtedy występują problemy. Jesteś zestresowana? Nie spałaś dobrze? Martwisz się o coś? Te pytania masz w swojej głowie i one nie moga cie uwolnić od bycia sobą. Następnie poszukaj sposobów radzenia sobie z tymi sytuacjami. Przestań osądzać, zacznij badać i pomagać sobie.

Krok # 5. Jeśli się poślizgniesz, to nie tragedia. Przebacz sobie, to jest doskonale ludzkie, po prostu zanotuj to i staraj się być bardziej uważna następnym razem. Zastanów się, co spowodowało sesję stresującą i co możesz zrobić, aby uniknąć takich zdarzeń w przyszłości. Kiedy znowu będziesz głodna, ugotuj sobie zdrowy, prosty posiłek i jedz bez ograniczeń. My, ludzie, jesteśmy głodni regularnie, więc będziesz miała mnóstwo okazji, by posłuchać tego, czego potrzebuje twoje ciało.

Najważniejsze to uregulowanie swoich emocji i podjęcie odpowiedniej decyzji. To wymagają czasu, tylko pamiętaj że im więcej ważysz, tym ciężej jest ci zrzucić i problem goni problem.

Nie czekaj i zacznij działaj. Kliknij tutaj.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk