4 Cudowne Składniki Na Obniżenie Cukru – Przepis

Koktajl i cudowny przepis - Gosia Klos

4 Cudowne Składniki Na Obniżenie Cukru – Przepis. Cukrzyca jest stanem chorobowym, która występuje, gdy poziom cukru we krwi, znany również jako poziom glukozy we krwi jest zbyt wysoki. Należy wiedzieć, że glukoza we krwi jest głównym źródłem energii, a poziom glukozy we krwi pochodzi z pożywienia, które spożywasz. Trzustka produkuje hormon, który jest znany jako insulina. Hormon ten pomaga przenieść glukozę z pożywienia do komórek i może być wykorzystany jako energia.

Są chwile, kiedy organizm nie wytwarza, nie zużywa insuliny tak, jak powinien. Dzieje się tak dlatego, że glukoza pozostaje we krwi i nie jest w stanie dotrzeć do komórek. To z czasem może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Nie ma lekarstwa na cukrzycę, ale możesz zadbać o swoją dietę i zachować zdrowie.

Powinnaś zdecydować się pozostać w zdrowy i naturalny sposób. Poniżej znajdziesz przepis na naturalny napój, który jest najbardziej odpowiedni dla cukrzycy typu 2. Ten przepis może pomóc ci obniżyć poziom cukru we krwi.

Przepis

Niezbędne składniki

2 marchewki
2 łodygi selera
1 zielone jabłko
Szpinak – 3 garści

Jak to przygotować

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to umyć wszystkie wyżej wymienione składniki. Musisz też obrać marchew i jabłko. Usuń wszystkie nasiona znalezione w jabłku. Włóż wszystkie składniki do blendera, zmiksuj je i dobrze wymieszaj. Jak widać przygotowanie tego napoju jest bardzo łatwe.

Zalety składników.

Szpinak

Szpinak obfituje w beta-karoten, wapń, witaminę C i A. Według jednego ze szwedzkich badań, w szpinaku są azotany, które zmniejszają ilość tlenu niezbędnego do wytworzenia energii. Po zjedzeniu szpinaku, mięśnie potrzebują mniej tlenu, aby wyprodukować energię i są bardziej wydajne. Szpinak ma niski indeks glikemiczny, co oznacza, że ​​można go bezpiecznie spożywać, ponieważ  nie doprowadzi on do podwyższenia poziomu glukozy we krwi.

Seler

Seler jest bogaty w magnez i potas, substancje niezbędne do leczenia i zapobiegania podwyższonemu ciśnieniu krwi. To warzywo jest używane jako naturalna terapia w odniesieniu do różnych chorób zapalnych. Jeśli masz cukrzycę typu 2, zwiększysz ryzyko wystąpienia chorób stawów i kości oraz chorób serca. Spożywanie selera może pomóc w zapobieganiu tym schorzeniom.

Marchew

Marchewki są bogate w przeciwutleniacze zwiększające zdrowie, które są korzystne w zapobieganiu cukrzycy i problemom ze wzrokiem u diabetyków. Ciało przekształca beta-karoten w witaminę A, co ma kluczowe znaczenie w leczeniu cukrzycy typu 2.

Zielone jabłka

Jabłka są bogate w kwas jabłkowy. Wiadomo, że ten kwas jest skuteczny, jeśli chodzi o obniżenie poziomu cukru we krwi.

Jak spożyć ten napój

Pij ten napój codziennie przed jedzeniem. Minerały mogą pomóc obniżyć poziom cukru we krwi i ciśnienie krwi. Pij ten napój regularnie, aby regulować poziom cukru we krwi. Wypij ten prosty napój, bądź zdrowa i pamiętaj, że jesteś silniejsza, niż cukrzyca.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk