10 domowych sposobów na poprawę postawy

kregosłup domowe sposoby

Czy kiedykolwiek spotkaliście ludzi, którzy wyglądali tak, jakby byli znacznie starsi od siebie? Oprócz przedwczesnego starzenia się, biedna postawa stawia napięcie na płucach i jelitach, ponieważ są zaniedbane. To są bardzo poważne problemy, a kręgosłup mamy tylko jeden.
Poprawianie pozycji nie wymaga fantazyjnych urządzeń ani drogich gadżetów. Poniżej znajduje się 10 prostych czynności, które możesz zrobić w domu, poprawiając sprawność organizmu.

1. Usiądź prosto.

Pomimo, że krzesło może wydawać się wygodne, gdy siedzisz przy biurku przez cały dzień, postaraj się, aby siedzieć prosto. Wystarczy pamiętać, aby stopy trzymały sie płasko na podłodze, usiąść wygodnie, a pośladki dosuń  aż do tyłu fotela i trzymaj kolana pod kątem 90 stopni.

2. Podnieś urządzenia mobilne.

W erze urządzeń przenośnych głowa jest często pochylana w dół nad telefonami komórkowymi i tabletkami, tworząc zjawisko zwane „szyi tekstowej”. Aby tego uniknąć, po prostu podnieś podczas czytania urządzenie przenośne na poziom Twoich oczu.

3. Stań wysoko.

Obejmuj swoją wysokość. Nie stój, gdy stoisz, ale raczej działaj tak, jakbyś mierzyła swoją wysokość przy zachowaniu właściwego ciała.

4. Unikaj obcasów.

Wysokie obcasy powinny być ubierane na specjalne okazje, ponieważ mają tendencję do niepotrzebnego nacisku na kręgosłup. Spróbuj prosto po pracy wcisnąć coś bardziej wygodnego.

5. Użyj solidnego materaca.

Kręgosłup wymaga dobrego wsparcia nawet podczas spania. Zalecam użycie solidnego materaca i odpowiedniej poduszki podczas odpoczynku. Ja mam materac, który jest z materaca, który był wykonany pod moje i mojego partnera problemy z kręgosłupem. Kosztował majątek, ale na dzień dzisiejszy nasze kręgosłupy są zdrowe i przede wszystkim możemy się wyspać i zregenerować.

6. Wzmocnij kręgosłup.

Ja zawsze podkreślam, że ​​silny rdzeń pomaga utrzymać kręgosłup w dobrym stanie. Pomogą w ćwiczeniach wzmacniających mięśnie rdzenia.

7. Użyj aplikacji postawy.

Pobieranie aplikacji do postawy na urządzeniu przenośnym to wygodny sposób na przypomnienie sobie poprawienia swojej postawy.  Możesz również kupić sobie tzw. pajączka, a w domu włożyć kij od szczotki z tyłu pleców i tak chodzić przez 30 min dziennie.

8. Klatka do przodu.

Najlepszym sposobem będziesz też jeśli zaczniesz chodzić lub siadać z wypiętą klatka do przodu. To połowa sukcesu aby utrzymać poprawna sylwetkę.

9. Ćwicz na postojach.

Jeśli dużo czasu spędzasz za kierownicą to masz duzy problem. Ja zawsze zatrzymuje się na parkingu na 15 min i po prostu zaczynam się rozciągać. Bardzo mi to ułatwia w dalszej podróżny, nie jestem spiętą i nic mnie nie boli.

10. Poświęć trochę czasu na refleksję.

Kiedy miniesz lustro, spójrz i zobacz jak sobie radzisz ze swoją postawą. Lustro jest najlepszym twoim przyjacielem w odchudzaniu i doskonaleniu twojej poprawnej postawy.

Pożegnaj się z bólami  i witaj ze zdrowym kręgosłupem. Przy odrobinie pomocy technicznej lub nisko rozwiniętej technologii możesz się wyprostować i dobrze wyglądać. To nie jest takie trudne.

Jeśli ten artykuł Ci nie pomoże, bo stan jest bardziej zaawansowany, mogę dla ciebie ułożyć indywidualny program treningowy, dostosowany tylko do Twoich potrzeb.

Napisz do mnie 

m.klos@btinternet.com

Podziel się tym ważnymi informacjami ze znajomymi na Facebooku!

GOSIA KLOS

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk