Przepis w zwalczaniu niedoczynności tarczycy

tarczyca Twoja

Przepis w zwalczaniu niedoczynności tarczycy. Czy wiesz, że pomimo niewielkiego rozmiaru, tarcza działa w każdej komórce, tkance i narządzie? Dlatego prawidłowo funkcjonująca tarczyca jest tak bardzo ważna. Co zaskakujące, szacuje się, że około 20 milionów Amerykanów ma jakąś formę choroby tarczycy, a jednak 60 procent nie zdaje sobie sprawy, że mają taki stan i ogromny problem.

Jednym z głównych typów choroby tarczycy jest niedoczynność tarczycy, w której tarczyca wytwarza zbyt mało hormonu. W takim przypadku mogą wystąpić takie objawy jak; skurcze mięśni, zaparcia, zwiększenie masy ciała, zmęczenie i utrata pamięci. Mogą wystąpić również wypadanie włosów, sucha skóra, niski poziom libido, depresja i ogólna słabość.

Pełna receptura: Przepis na herbatę 

Warzywa krzyżowe, takie jak brokuły, jagody i kalafior, a także witaminy D i omega-3 bogate w witaminy, a żywność takie jak łosoś i oliwa z oliwek, mogą pomóc złagodzić objawy niedoczynności tarczycy. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego ciała, jest dostarczenie dobrych produktów odżywczych w twoim organizmie.

Ta receptura herbacianego napoju ma dodatkową zaletę zarówno pod względem metabolizmu, jak i układu odpornościowego, a także infuzji organizmu z witaminami.

Składniki

1/4 łyżeczka suchego imbiru
1/2 łyżeczka cynamonu
1/4 łyżeczka muszkatołowego
1 szklanka soku żurawinowego
3/4 łyżki soku pomarańczowego
1/4 łyżeczki soku z cytryny
2 szklanki  wody

Przepis

1. Wystarczy ugotować 2 szklanki wody.
2. Dodać 1/4 łyżeczka suchego imbiru, 1/2 łyżeczki cynamonu, 1/4 łyżeczkę gałki muszkatołowej i 1 szklanki żurawiny.

3. Herbatę należy pozostawić przez 20 minut.
4. Kiedy będziesz gotowa wypić herbatę, dodaj 3/4 łyżki soku pomarańczowego i 1/4 łyżeczki soku z cytryny.

Pamiętaj, aby mieć rezultaty musisz tez zacząć uprawiać sport.  Dobrze jest rozpisać sobie na początku przygody z ciężarami trening dla początkujących, aby mieć panoramiczny pogląd na temat treningu i zapobiec dezorientacji. Trening powinien  trwać od 4 do 6 tygodni, gdyż po tym okresie mięśnie przyzwyczajają się do danego treningu i nie jest on już tak efektywny. Tak zawsze powtarzam moim podopiecznym, zmieniać po miesiącu czasu…

Długie stosowanie tego samego treningu doprowadza do przetrenowania (znudzenia, senności, braku apetytu, braku efektów itp.). Między ćwiczeniami musimy odpocząć, pozwolić mięśniom całkowicie się zregenerować i przygotować je do kolejnego ćwiczenia. To element bardzo często pomijany przez początkującym, a jakże ważny.

Próbowaliście kiedyś tej herbaty? A możne już zaczęłaś trenować i coś Ci nie idzie? Opowiedz nam o tym i podziel się z tym artykułem na social media!

Jeśli masz problem z tarczycą i nie wiesz jak ułożyć plan treningowy i dietetyczny, napisz do mnie. Prowadzę wiele kobiet z tą chorobą i małymi kroczkami dochodzimy do wymarzonej sylwetki.

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk