ŻYWNOŚĆ LIGHT, SLIM, FIT TO PUŁAPKA

Jak sama wiesz, chętnie kupujesz produkty  0% tłuszczu, light, slim…Brak tłuszczu to oznacza na kompletny brak witamin A, D, E, K które właściwie tam się znajdują. Zainteresowanie tego typu produktami jest bardzo ogromne. Nic dziwnego – według statystyk  nawagę u nas w Polsce ma już ponad 40% mężczyzn i 30% kobiet, zaś otyłych jest niemal 25% kobiet oraz 21% mężczyzn.

Niska zawartość tłuszczu niekoniecznie czyni je nietuczącymi. Jak już pisałam wcześniej, od węglowodanów można utyć, a do wielu produktów typu light podwyższa się poziom cukru, aby zrekompensować utratę smaku, spowodowaną niską zawartością tłuszczu.

Jednak zasada jest prosta – aby zwiększyć kaloryczność produktu np: przez obniżenie zawartości cukru light fitlub tłuszczu w produkcie, trzeba tę brakującą ilość czymś uzupełnić. Czym?? OCZYWIŚCIE jest to woda i chemia. Tłuszcz w żywności light może być zastępowany białkiem, węglowodanami lub też niczym.W składzie znajdziemy również konserwanty lub zagęszczacze, emulgatory: polepszacze smaku, barwniki, sztuczne aromaty, fosforany. A wszystko po to, aby produkt smakował i wyglądał jak ten tradycyjny. Okazuje się, że producent wyprodukował taką żywność, którą my konsumenci kupujemy. Nieważny jest skład, przeznaczenie i to że jest mnóstwo wepchniętej chemii  w light produktach.

MLEKO 0%  TŁUSZCZU to oznaka braku witamin i jest niepełnowartościowe, a poza tym gorzej trawione i przyswajalne. Niskokaloryczne produkty jogurty i kefiry zawierają w dodatku niezdrowe mleko w proszku.Chudy ser nie dostarcza witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, ale powoduje fermentacje w jelitach. Najzdrowszy jest ser półtłusty.

Wszystkie produkty LIGHT łączy jedna dość istota  cecha, wysoka cena w porównaniu do  tradycyjnych produktów. Trzeba również pamiętać, żywność light  często zawiera sztuczne słodziki zamiast cukru. Sa one słodsze od cukru o kilkaset razy.Naukowcy podejrzewają  słodziki o zaburzenie równowagi pomiędzy ośrodkiem głodu i sytości.

Dużo zdrowiej jest więc jadać tradycyjne produkty w ograniczonej ilości, niż pożerać produkty LIGHT nafaszerowane cukrem, solą, i innymi wieloma sztucznymi składnikami… zamiast żywności light lepiej wybierz tę, która ma trochę tłuszczu; mleko 1,5% lub sery półtłuste.

PAMIĘTAJ tylko racjonalna, prawidłowo zbilansowana dieta, oczywiście z regularną aktywnością fizyczną  są gwarancją  na zgubienie paru kilogramów.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk