Pilates

pilates2

PILATES to system ćwiczeń, który koncentruje się na rozciąganiu i wzmacnianiu całego ciała w celu poprawy równowagi, siły mięśni, elastyczności i postawy. Został on stworzony przez niemiecki urodzonego Josepha Pilatesa na początku 1900 i łączy elementy jogi, sztuki walki i zachodnich form ćwiczeń.pilates2

Początkowo przyjęte przez profesjonalnych tancerzy w Stanach Zjednoczonych, jako skutecznej formy odzysku po kontuzji, pilates stale uprawiane na popularności na całym świecie i obejmuje fanów gwiazd takich jak Madonna i Jennifer Aniston.

Jakie są korzyści zdrowotne?

Istnieje wiele doniesień na temat korzyści zdrowotnych wynikających z pilates. Jednak niewielu z nich zostały poddane rygorystycznym naukowym badaniu i nie potrzeba więcej badań w tej dziedzinie.
Może pomóc poprawić postawę, dźwięk mięśni i elastyczność, wytrzymałość rdzenia i ruchomości stawów, a także stres i napięcie.

Czy pilates pomaga zmniejszyć ból pleców?

Istnieją pewne dowody, że pilates może stanowić ulgę dla osób z nieswoistego bólu krzyża. Aby ćwiczenia były skuteczne, muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb i prowadzone przez wykwalifikowanego nauczyciela.

Czy ćwiczenia pilatesu pomogą mi schudnąć?

Ćwiczenia te mogą „wspierać utratę wagi i daje bardziej opływowy wygląd.” Jeśli chcesz schudnąć, należy łączyć pilates ze zdrową dietą i niektóre tlenowych działań, takich jak pływanie, spacery i jazda na rowerze.

Czy jestem za stary?

Ćwiczenia tej metody są odpowiednie dla osób w każdym wieku .” Nigdy nie jest za późno, by zacząć ” . „Z pilates , można opracować program ćwiczeń dostosowanych do indywidualnych potrzeb. W przypadku starszych osób dorosłych , można pracować nad równowagą postawy, koordynacją i oddychaniem.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk