Zrób To Ćwiczenie na Noc – Ból Ustąpi – Video

Zrób to ćwiczenie na noc działaj

Zrób To Ćwiczenie na Noc – Ból Ustąpi – Video

Kiedy odczuwasz ból w dole pleców, nie możesz dobrze pracować, ćwiczyć i spać, a zwyczaj jest to związane z otyłością, pracą siedzącą, brak ruchu czy kontuzje. Niestety, ale jeśli raz poczujesz ból na dole pleców, to znaczy, że coś robisz nie tak.

Bóle w kręgosłupie również mogą być –  nadwyrężeniem mięśni, przepukliną krążków międzykręgowych, chorobą zwyrodnieniową dysku, zwężeniem kręgosłupa. Co więcej, wiele osób cierpi na ten problem z powodu niezdrowego stylu życia. Siedzący tryb życia i zła postawa mogą powodować lub nasilać ból krzyża.

Powinnaś wiedzieć, że mocne kości i mięśnie mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała i łatwości poruszania się. Na szczęście możliwe jest złagodzenie bólu dolnej części pleców poprzez włączenie ćwiczeń rozciągających do swojego programu treningowego.

Zwróc uwagę na psiaki czy koty co robią po przebudzeniu – rozciągają się! To proste!

W tym artykule chciałbym pokazać ćwiczenie  rozciągające, które może poprawić mobilność i leczyć ból w dole pleców. Musisz zacząć delikatnie i zwracać uwagę na to, jak twoje ciało reaguje na każdy ruch.

Bonus – dodatkowe ćwiczenia dla osób, które udostępnią artykul.

Aby ukończyć ten trening dolnej części pleców, wykonuj ćwiczenia w następującej kolejności:

#1. Uwolnienie mięśnia gruszkowatego – przytrzymaj 30 sekund – 2 minuty, z każdej strony.

#2. Siedząca  rozciąga się – przytrzymaj 30-45 sekund z każdej strony lub na środku przytrzymaj ręce idąc powolutku do przodu.

Oczywiście możesz powtarzać ćwiczenia co drugi dzień, ale jeśli ból jest bardziej intensywny, skontaktuj się z lekarzem i nie ignoruj tego stanu. Nie wszystkie ćwiczenia są dla każdego. Z jedzeniem też tak jest, ale spróbować możesz.

Jeśli chcesz więcej takich ćwiczeń kliknij w link po inne ćwiczenia. I zaglądaj do mnie na bloga, będzie więcej takich, fajnych ćwiczeń.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk