NAPRAW swoje Biodra aby złagodzić Ból Pleców – Wykonaj To Jedno Ćwiczenie

NAPRAW swoje Biodra aby złagodzić Ból Pleców – Wykonaj To Jedno Ćwiczenie

Mówiąc z doświadczenia, wielu z nas, zwłaszcza tych, którzy się starzeją, doświadczyło w swoim życiu bólu biodra i dolnej części pleców. Chociaż naturalne jest, że możesz cierpieć z powodu fizycznego zużycia lub urazu stawów, w wielu przypadkach problem może być bardziej podstawowy i łatwiejszy do naprawienia.

Problemem jest długie siedzenie np;przed komputerem czy praca biurowa. Im dłuższe okresy siedzenia mogą prowadzić do napiętych bioder, bólu stawów w dolnej części ciała i dyskomfortu w dolnej części pleców.

Kluczowym pytaniem jest, jak zająć się łańcuchem zdarzeń, który prowadzi do bólu pleców i stawów. Dostępnych jest wiele badań na ten temat, choć są one dość rozproszone. Dlatego spróbuje  podsumować kluczowe narzędzia profilaktyczne i reaktywne dostępne w zestawie narzędzi do łagodzenia bólu pleców:

Wstań! Ponieważ podstawową przyczyną napiętych zginaczy bioder są dłuższe okresy siedzenia, kluczowym środkiem zapobiegawczym jest regularne stanie i poruszanie się, aby zapobiec skróceniu mięśni bioder. Profesor kinezjologii Jack Callaghan z University of Waterloo zaleca stosunek pozycji siedzącej do stojącej między 1:1 a 1:3, aby rozwiązać zarówno problemy zdrowotne związane z nadmiernym siedzeniem, jak i plecy.

Masaż – Aby rozluźnić nauczone zginacze bioder i/lub zająć się określonymi punktami napięcia mięśni, dr Sue Beckham zaleca używanie piłek (medycznych lub tenisowych) lub wałków piankowych, aby uwolnić punkty spustowe lub zlokalizowane skurcze mięśni, które mogą rozwinąć się z powodu skrócenia mięśni przez długie siedzenie. Tutaj możesz obejrzeć świetny pokaz masażu zginaczy bioder.

Rozciąganie – po znormalizowaniu długości mięśni zginaczy bioder poprzez masaż, istnieje szereg różnych rozciągnięć, które można wykorzystać do zwiększenia zakresu ruchu bioder, a tym samym złagodzenia napięcia lub pociągnięcia dolnej części pleców.

1. Wykrok nogi do przodu. To zaawansowana wersja lonży klęczącej. Zamiast tworzyć kąty 90 stopni z obydwoma kolanami, tylna noga jest wyciągnięta dalej do tyłu, a przednia bardziej do przodu, aby zwiększyć napięcie rozciągające biodra nogi klęczącej.

2. Pigeon Stretch – Ta pozycja jogi  to zaawansowana wersja Spiderman Stretch. Zaczynając od klęczącej pozycji wykroku, przednia noga „zagina się” pod klatką piersiową (kolano do ziemi, skierowane na zewnątrz; kostka do ziemi, ze stopą skierowaną do wewnątrz), a tylna noga jest całkowicie wyprostowana do tyłu, tak aby biodra były jak najbliżej ziemi, jak to możliwe. To rozciąganie ma wiele funkcji, rozciągając zarówno zginacze biodrowe tylnej nogi (wewnętrzna rotacja biodra), jak i pośladki przedniej nogi (zewnętrzna rotacja biodra).

 

Wystarczy, że wykonasz te ćwiczenia raz dziennie,  a zobaczysz zmianę w bolących plecach. Oczywiście każdy ma inne schorzenia więc zawsze ćwicz po konsultacji z lekarzem.

Jeśli mas problemy z plecami i nie wiesz jak i co ćwiczyć, możemy razem poćwiczy online e1 na 1 w domu indywidualnie napisz tutaj

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk