Zrób to Ćwiczenia na Noc – 1 Minuta na Ćwiczenie

Zrób to ćwiczenie na noc

Zrób to Ćwiczenia na Noc – 1 Minuta na Ćwiczenie

Nie masz czasu na ćwiczenia? Nie wesz jak zacząć ćwiczyć? Spróbuj mój nowy plan ćwiczeń, a zobaczysz co się stanie.  W dzisiejszym świecie mamy dużo stresu, hipodynamię, godziny spędzone za kierownicą lub komputerem – to wszystko powoduje sztywność mięśni pleców i uniemożliwia nam relaks przed snem. Do tego brak odpowiedniego odżywiania i problemy z otyłością i bolami pleców gotowe.

To wszystko rzuca urok na brak płynnego snu, rzucanie się na łóżku co powoduje zmęczenie i brak energii.  Czy nie masz tak czasami, że będąc na urlopie krótszym lub dłuższym potrafisz spać dwa dni? Organizm musi się kiedyś zregenerować.

Zebrałam dla was kilka prostych, ale skutecznych sztuczek, które pomogą Ci szybciej zasnąć i dobrze się wyspać. Możesz je wykonywać bezpośrednio na łóżku i będą odpowiednie dla osób o każdym poziomie sprawności.

1. Pozycja łagodząca plecy

Zrób to ćwiczenie na noc

Moje ulubione ćwiczenie, które odciąża cały kręgosłup, zwłaszcza dolną część pleców i uda, w ciągu minuty. Ponadto ta pozycja reguluje pracę jelit. Dlatego warto to zrobić wieczorem i rano.

Jak to zrobić:

Połóż się na plecach i zrelaksuj.
Zegnij kolana.
Wyciągnij ręce do przodu podczas wdechu i owiń kolana.
Podczas wydechu przytul kolana, przyciskając je do brzucha.
Oddychaj głęboko, koncentrując się na pracy przepony. Podczas wdechu nogi odsuwają się od tułowia, a podczas wydechu zbliżają się do niego. Pozostań w tej pozycji przez 8-10 oddechów – około 1 minuty.

2.Nogi u góry w leżeniu

Ta pozycja zapewnia oparcie dla nóg i pleców, otwiera klatkę piersiową i umożliwia nasycenie płuc tlenem przed pójściem spać.

Jak to zrobić:

Połóż złożoną poduszkę przy ścianie lub końcu łóżka.
Połóż się na nim, przyciśnij pośladki do ściany lub końca łóżka i podnieś stopy do ściany.
Rozłóż ręce na boki i spróbuj otworzyć klatkę piersiową. Odpręż się i spokojnie oddychaj. Pozostań w tej pozycji przez 1-2 minuty, a następnie opuść je na dół.

Ćwiczenie z wznosami nóg do góry

3.Ćwiczenie relaksujące

Jeśli wykonasz to ćwiczenie prawidłowo przed snem, zasypianie będzie naprawdę łatwe.

Jak to zrobić:

Połóż się na plecach, lekko rozłóż nogi i ułóż dłonie dłońmi do góry. Połóż złożony ręcznik lub brzeg poduszki pod głowę i szyję. Rozluźnij ciało stopniowo od dołu do góry, zaczynając od palców u nóg, a kończąc na czubku głowy. Wykonaj 20 cykli oddechowych, stopniowo wydłużając wdechy i wydechy, a następnie przestań je kontrolować – oddychaj tak, jak chcesz. Obserwuj przepływające myśli, ale nie próbuj się na nich koncentrować.
Stopniowo poczujesz, jak świat znika, a całe twoje ciało jest tak zrelaksowane, jak to tylko możliwe. Czas przykryć się kocem i iść spać.

Ćwiczenie na brzuch

Widzisz jakie to jest proste..spróbuj wykonać to przez miesiąc czasu i zobaczysz jakie efekty będą. Powodzenia.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk