Zrób swój własny Olej Kokosowy

Olej kokosowy jest niezdrowy - czytaj etykiety - Gosia Klos

Olej kokosowy oferuje szereg korzyści zdrowotnych i może być stosowany do gotowania, a także do pielęgnacji skóry i włosów. Możesz zrobić swój własny, dziewiczy olej kokosowy w domu za pomocą kokosa i kilku prostych narzędzi.Z 1 średniego orzecha wychodzi ok. 160-180 g wiórków. Przed kupieniem warto potrząsnąć orzechem i posłuchać, czy ze środka słychać chlupotanie. Gdy skorupka pęknie na pół, miąższ najlepiej przeciąć na krzyż nożem i dopiero potem obkroić, podważyć i wydłubać. Biały miąższ umyć i wysuszyć. Najsmaczniejszy świeży, nawet z ciemną skórką. Moża go przechowywać w lodówce do trzech dni- suchy w hermatycznym pojemniku lub zalany słoną wodą. Inny sposób to mrożenie lub suszenie w piekarniku.

Aby zrobić olej kokosowy z pierwszego tłoczenia, podziel dojrzałe orzechy kokosowe na pół tasakiem i wydrąż miąższ  z środka. Następnie pokrój biały miąższ na małe kostki i zetrzyj na tarce. Po ich wymieszaniu przykryj pojemnik w którym jest starty kokos i przykryj gazą i poczekaj 24 godziny. W między czasie zgarnij warstwę twarogu, która tworzy się na górze i gotowe!

Wiele osób potwierdza, że poprzez dodanie oleju kokosowego do swojej codziennej diety zdołali przyspieszyć przemianę materii, co potwierdzone zostało przez wzrost temperatury ciała. Normalna temperatura ciała wynosi 36,8°C. Jest całkiem naturalne, że temperatura ciała człowieka waha się w ciągu dnia w granicach kilku dziesiętnych stopnia Celsjusza – jest najniższa wcześnie rano i późnym popołudniem. Jednak zbyt niska temperatura ciała jest symptomem niedoczynności tarczycy. Osoby, których temperatura w ciągu dnia i przez dłuższy czas utrzymuje się poniżej 36,4 °C, potwierdzają, że regularna konsumpcja oleju

 

 

Jeśli chcesz naturalnie schudnąć dzięki podstawom czystego odżywiania i odpowiedniego treningu,  sprawdź mój program na www.mataleo.eu/dietetyka Możesz stracić do 15 kg w zaledwie 21 dni, stosując zdrową dietę i zasady ćwiczeń, które są w 100% wspierane przez naukę i moją motywację! Jest również wyposażony w kompletny przewodnik motywacyjny, który nauczy Cię, jak budować zdrowe nawyki i pozostać zmotywowanym na całe życie!

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać 😉 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk