Jak przygotować posiłki do Podróży

Maść na brzuch - zobacz jak to się robi - Gosia Klos

Przygotowywanie zdrowych posiłków do podróży może być łatwe, ale często się gubisz i nigdy nie masz na to czasu. Możesz odnieść sukces, przygotowując plan posiłków, robiąc zakupy z wyprzedzeniem na kolejne dni np; w weekend . Możesz wtedy przygotować obiady i śniadania szybciej, które są gotowe do pracy w dowolnym miejscu, a także łatwe obiady, które sprawią, że poczujesz się usatysfakcjonowana.

1.Zrób plan posiłków. Posiadanie planu gry na to, co Ty i Twoja rodzina będziecie jeść każdego tygodnia, może być zmiennikiem gry. Dzięki planowi posiłków będziesz bardziej zwracać na zdrową żywność, nawet jeśli podróżujesz. Usiądź z rodziną raz w tygodniu i zaplanuj, co będziesz jadła podczas każdego posiłku w nadchodzącym tygodniu.

2.Utwórz listę zakupów. Po przygotowaniu zdrowego planu posiłków musisz sporządzić listę zakupów. Przejrzyj wszystkie przepisy, które przygotujesz i wymień wszystkie składniki potrzebne do przygotowania posiłków. Pamiętaj, aby przejść przez spiżarnię, lodówkę i zamrażarkę, aby zobaczyć, jakie składniki masz już pod ręką.

4.Zorganizuj cotygodniową wycieczkę do sklepu spożywczego. Upewnienie się, że Twoja kuchnia jest zaopatrzona w zdrową żywność jest jedną z najważniejszych części skutecznego przygotowywania zdrowych posiłków. Wybierz dzień, w którym możesz zrobić cotygodniową wycieczkę na zakupy i sprawić, by była częścią tygodniowego harmonogramu.

5.Kompletne prace przygotowawcze w weekend. Kiedy wracasz do domu po długim dniu pracy, siekanie i przygotowywanie składników na zdrowy obiad może wydawać się przytłaczające. Możesz wyprzedzić ten proces, biorąc godzinę lub dwie w weekend i przygotowując składniki do posiłków. Na przykład możesz posiekać warzywa, które będziesz potrzebować na weekendowe obiady. Jeśli planujesz robić posiłki z ryżem, możesz spróbować ugotować dużą porcję w weekend i schować do lodówki.

6.Spróbuj gotowania wsadowego. Możesz maksymalnie wykorzystać swój czas w kuchni, dając szansę na kulinarne gotowanie. Gotowanie w trybie wsadowym polega na przygotowaniu wielu porcji kilku posiłków, które zjesz w późniejszym terminie. Możesz przechowywać porcje w lodówce, aby jeść później w ciągu tygodnia lub w zamrażarce, tym bardziej jesli podróżujesz możesz wykorzystać pózniej takie posiłki nie kupując nic po drodze.

7.Rozważ wolno-war. Wolnowar wykona dla ciebie gotowanie, gdy będziesz w pracy, szkole lub załatwiała sprawunki. Na przykład, możesz umieścić cztery piersi z kurczaka i puszkę z pomidorami i ustawić na 4 godziny na małym ogniu. Kiedy wrócisz do domu, rozdrobnij kurczaka i umieść w kukurydzianych tortillach dla zdrowych tacos z kurczakiem. Możesz również upiec z pokrojonymi warzywami, takimi jak sałata, marchew, kapusta lub rzodkiewka.

Niby nic, a jednak. Niby proste, ale pewnie będzie z tym dużo problemów. Pamiętaj, że jak ty nie zadbasz o swoje zdrowie, to nikt inny za Ciebie tego nie zrobi.

Jeśli chcesz naturalnie schudnąć dzięki podstawom czystego odżywiania i odpowiedniego treningu,  sprawdź mój program na www.mataleo.eu/dietetyka Możesz stracić do 15 kg w zaledwie 21 dni, stosując zdrową dietę i zasady ćwiczeń, które są w 100% wspierane przez naukę i moją motywację! Jest również wyposażony w kompletny przewodnik motywacyjny, który nauczy Cię, jak budować zdrowe nawyki i pozostać zmotywowanym na całe życie!

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać 😉 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk