Zestaw ćwiczeń ze sztangą dla kobiet

Zestaw ćwiczeń ze sztangą dla kobiet  – Jeśli chodzisz do Fitness Klubu to na pewno zetknęłaś się z ćwiczeniami pod nazwą: body pump, pump and tone, step and tone, czy po prostu sztanga. Ile miejsc tyle różnych nazw. Idąc dalej tym tropem i szukając informacji na temat zajęć dowiesz się, że są przeznaczone dla osób bardziej zaawansowanych, aktywnych fizycznie. Większość z Was w tym momencie kończy czytanie, zamyka stronę lub odkłada ulotkę i mówi do siebie: gdzie tam!  To dla facetów, a nie dla kobiet. Więc wracacie do tzw. „nudnych aerobów”. Jednak proponuje  zajęcia ze sztangą i nie wyobrażam sobie bez nich tygodnia.  Co więcej jest to całkiem wykonalne, więc zaczęłam chodzić na inne zajęcia niż zumba. W ten sposób trafiłam na trening ze sztangą oraz step ze sztangą. Ten drugi zagościł w moim planie treningowym na dłużej i nie mam najmniejszego zamiaru się go pozbywać. W końcu co może być lepszego od sztangi z rana w dzień wolny od zajęć? Zdecydowanie nic 😉Anita Bekus
Sztangi w górę

Zestaw ćwiczeń ze sztangą dla kobiet  – Czym różni się trening męski od kobiecego? Przede wszystkim – mniejszymi obciążeniami. Doświadczeni trenerzy często proponują kobietom dodawanie kolejnych powtórzeń zamiast zwiększania obciążenia, co zwykle robią mężczyźni. To metoda, która pozwala skupić się bardziej na kształtowaniu sylwetki niż na budowie masy. Kobiecy trening często opiera się przede wszystkim na maszynach, rzadziej wykorzystuje się tzw. wolne ciężary czyli hantle i sztangi. Na początek to dobra strategia, jednak po kilku miesiącach treningów warto zajrzeć do kącika z „żelastwem”. Kobiety niepotrzebnie unikają sztangi, uznając ją za sprzęt dla siłaczy. Tymczasem to przyrząd, który pozwala wykonać zróżnicowany trening kształtujący całe ciało. Pamiętaj tylko, by poprosić instruktora o zaprezentowanie prawidłowej techniki!

Co da ci sztanga? Przysiady z obciążeniem to rewelacyjna metoda na wyrzeźbienie jędrnych i zgrabnych pośladków, pomaga też w kształtowaniu tylnej części ud. Wyciskanie na ławeczce zaprocentuje natomiast uniesionym biustem – wzmocnione mięśnie klatki piersiowej działają jak niewidzialny stanik. Ćwiczenia ze sztangą modelują też ramiona. Nie masz siły, by unieść ciężką sztangę? Na początek możesz do ćwiczeń wykorzystywać sam gryf – to pomoże ci opanować technikę i przyzwyczaić się do nowego sprzętu.

 

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

Zapraszam na proste ćwiczenia dla kobiet 😉

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk