ABS Ćwiczenia z piłką

ABS Ćwiczenia z piłką– Trening z piłkami jest dużo trudniejszy od ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała. Ale także przyjmuje inną specyfikę. Wszystkie ćwiczenia podczas których pozbywamy się sprzętu,  w tym wypadku – wyrzut piłki lekarskiej – powodują kształtowanie siły eksplozywnej. Angażują większą ilość partii mięśni, oddziałując zarazem globalnie na cały aparat ruchu. Trening ten polecamy osobom, które uważają że proste ćwiczenia wzmacniające są dla nich za mało efektywne i szukają innych rozwiązań.  Oczywiście nie twierdzimy, że  trening z piłkami to najważniejszy element treningu, bez którego nie można poprawić swoich rezultatów, ale na pewno pomoże Wam poprawić możliwości siłowe.Anita Bekus

Piłki lekarskie pozwalają na bezpieczne rzuty i chwyty. Poprzez różnorodność wagową, można używać ich na różnych poziomach zaawansowania, a także u osób w różnym wieku. Trening należy dostosować do indywidualnych możliwości, w szczególności dobrać ciężar piłki odpowiedni do naszej aktualnej formy.

Poniżej przedstawiam Video zestaw 6 ćwiczeń. Podczas ich wykonywania oddziałujemy na mięśnie brzucha, grzbietu, ramion i nóg. Większość z nich odbywa się w siadzie równoważnym – podczas siadu mamy uniesione nogi nad podłożem. Jeśli taka pozycja będzie sprawiała Wam problemy można wykonywać ćwiczenia w siadzie rozkrocznym – nogi na podłożu. Zalecamy na początku wykonanie 8-10 powtórzeń każdego ćwiczenia. Jeśli którekolwiek z nich wywołuje niespotykany ból lub nie potraficie go wykonać powinniście je opuścić.

ABS Ćwiczenia z piłką –  Ten zabójca – piłka lekarska  jest doskonałym narzędziem szkoleniowym, ponieważ można dodać go do niemal każdego ćwiczenia, kwestionować swoją stabilność rdzenia i poprawić koordynację. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zrób  ćwiczenia 2 razy w tygodniu.  Są dostępne w różnych rozmiarach i ciężarach . Te kulki  mogą również pomóc zwiększyć wydajność mięśniową.  Hipokrates używał woreczki wypełnione piaskiem ze skóry zwierząt, aby pomóc pacjentom odzyskać siłę  prawie 2000 lat temu . Przy wyborze wagi trzeba dobrać piłkę, która jest na tyle ciężka, by spowolnić ruch (wolniej niż gdybyś nie stosowała żadnej wagi ).

Ilość powtórzeń i zestaw będą zależeć od poziomu intensywności  fitness, więc dla większości z tych ruchów, zaleca się do trzech  10-20 powtórzeń jak jesteś dobrej formie. Dla tych bardziej skoncentrowanych na wydajności mocy i prędkości, zrobić   3-5 powtórzeń (stosując maksymalną moc i maksymalna prędkość w każdym powtórzeniu).  Bądź świadoma swojego otoczenia. Piłki te mogą być swego rodzaju bronią, więc zwrócić szczególną uwagę na ludzi wokół ciebie. Anita Bekus

 

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

 

 

ZAPRASZAM NA FILM Z ZESTAWEM ĆWICZEŃ 😉

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk