Zawody Fitness Bikini w Anglii

Wczoraj odbyły się Międzynarodowy Puchar Anglii Federacji NAC w Kulturystyce i Fitness Manchester  2016 na których jestem od 2 lat sędzią. Również przygotowuje panie do zawodów, a na 2017 mam już 6 panie, które będą pierwszy raz występować na scenie w kategorii bikini.

NAC została założona w 1999 roku, przez prezesa Niemieckiej federacji NAC-Germany Haralda Haylera, która obecnie funkcjonuje w ponad 40 krajach.

Przedstawiam Wam Izabelę, która zgarnęła wszytko na tych zawodach czyli 1 miejsce w kategorii sylwetkowym i zdyskwalifikowała się na Międzynarodowe zawody, które odbędą się za 3 tygodnie w Niemczech. Iza zgłosiła się do mnie o współpracę pod koniec sierpnia ( wysyłając mi zdjęcia ze swoją sylwetką 😉 ze stażem roku czasu treningów i diety.

iza czyz

Tak, tak już Trenuję cały rok, natomiast około 3 miesiące przed zawodami zaczynamy bardziej przyglądać się swojej sylwetce i zwracać uwagę na jej szczegóły, wtedy też układamy plan działania jak najlepiej przepracować słabsze strony.  Dieta to moim zdaniem 70% sukcesu . Na treningu eksploatujemy mięśnie, które zregenerują się tylko wtedy gdy dostarczymy im odpowiednich składników odżywczych. Jeśli planujesz więcej zawodów w roku niż raz  to dietę, podobnie jak treningi, trzeba trzymać  cały rok. Zmieniam tylko ilość węglowodanów w okresie przedstartowym, w zależności od tego ile mam „nadprogramowego” tłuszczyku;).

W okresie do miesiąca przed startem zazwyczaj jest ich dość mało, zwiększam wówczas podaż białka. W ostatnie dwa tygodnie moje zawodniczki  już każdy dzień niestety jest dość ubogi w ten składnik, za to dwa dni przed startem można się wreszcie „najeść”, ładując mięśnie glikogenem, aby na scenie się ładnie prezentowały.

Jako trener, dietetyk i sędzia w tej federacji NAC-UK  zawsze powtarzam, że bez determinacji i konsekwencji oraz cierpliwości  w tym co robimy do niczego nie dojdziemy. Zgłaszają się do mnie dziewczyny 2 miesiące przed zawodami, które nigdy nie ćwiczyły chcą wziąć udział w takich zawodach – Kategoria Bikini. Oczywiście odrzucam take zgłoszenia, gdyż nie jestem w stanie zrobić w dwa miesiące.   Minimum przygotowania  do zawodów jest to 6-8 miesięcy. Wszystko w zależności w jakiej jesteś, kondycji, czy wcześniej trenowałaś itd

iza

Na przyszły rok zgłosiło sie do mnie 6 dziewczyn, które spełnia swoje marzenia i staną na senie w kategorii BIKINI.

Jeśli chcałabys wziąć udział w takich zawodach napisz do mnie wiadomość lub zadzwoń .

m.klos@btinternet.com

00447825268743

Nie czekaj, zacznij spełniać swoje marzenia.

Twój Trener i Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk