Oponka zmora każdej kobiety! Jak z nią walczyć?

Otyłość brzuszna.

W otyłości brzusznej (wisceralnej, typu „jabłka”), charakterystycznej dla mężczyzn, tłuszcz lokuje się głównie w brzuchu – wewnątrz jamy brzusznej. W tym typie otyłości występuje wysokie ryzyko chorób towarzyszących. Częściej pojawiają się zaburzenia metaboliczne, prowadzące do nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, cukrzycy i innych chorób układu krążenia.

U kobiet w okresie pomenopauzalnym ryzyko wystąpienia otyłości brzusznej jest podobne jak u mężczyzn. Spowodowane jest to zaprzestaniem produkcji żeńskich hormonów płciowych przez jajniki. Otyłość udowopośladkowa W otyłości typu „gruszki”, charakterystycznej dla kobiet, tłuszcz rozmieszczony jest głównie na udach i pośladkach. Ten typ otyłości nie jest tak niebezpieczny jak otyłość brzuszna, jest za to trudniejszy do wyleczenia. Tkanka tłuszczowa rozmieszczona na udach i pośladkach stanowi magazyn energetyczny wykorzystywany przez organizm kobiety w okresie karmienia piersią. Ciąża również sprzyja odkładaniu się tłuszczu w tych właśnie okolicach. Jeżeli więc kobieta nadmiernie przytyje w czasie ciąży i potem nie karmi dziecka piersią – nagromadzone zasoby tkanki tłuszczowej pozostają.

Trening w domu lub na siłowni.

Trening w domu lub na siłowni to dbanie  o przyspieszenie przemiany materii. Jedynym sposobem, by to uzyskać i przełamać stagnację w odchudzaniu, jest trening pod nadzorem trenera osobistego.  Powinny to być jednak specjalne ćwiczenia, czyli różnorodne coś innego niż to, co robimy codziennie. Organizm przyzwyczajony jest bowiem do tego rodzaju czynności, co sprzątanie, gotowanie, mycie naczyń czy okien, i potrafi oszczędnie wydzielać potrzebną na nie energię.

izabel

Zwiększony trening na siłowni lub w domu stanowi podstawowy, obok diety, element kuracji odchudzającej. Ułatwia ona utratę energii i wyrównuje współistniejące zaburzenia metaboliczne. Aktywność fizyczna zapobiega obniżeniu poziomu podstawowej przemiany materii po odchudzaniu oraz efektowi jo-jo. Zawsze dobieram  zestaw ćwiczeń upodobań osoby odchudzającej się oraz do rozkładu dnia. Intensywność ćwiczeń powinna uwzględniać wydolność krążeniowo-oddechową i sprawność ruchową. Początkowo ćwiczenia powinny być prowadzone bez nadmiernego obciążania kolan, bioder i kręgosłupa.  Intensywność ćwiczeń powinna być stopniowo zwiększana.

Każda moja podopieczna ma ułożony program indywidualny w domu lub na siłowni,  a dieta opiera się na produktach łatwo dostępnych. Wszelkie wasze preferencje są  ustalane na konsultacji  i uwzględniane przy tworzeniu diety.  Ma być smacznie, szybko i prosto, a przede wszystkim zdrowo..
Napisz do mnie jeśli CHCIAŁABYŚ zacząć swoją przygodę z odchudzaniem! Pamiętaj, ze formę na lato robimy TERAZ!
m.klos@btinternet.com
Twój trener i dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk