Schudnij maszerując kilka porad – Gosia Klos

marsz

Czy wiesz, że maszerując w szybkim tempie przez 1 godzinę spalasz 300 kcal. Bardzo dużo moich podopiecznych wybiera taką opcje, gdyż jest najprostsza. Bardzo ważne, aby  sprawdźić  obuwie i strój, który musi być odpowiedni do zastosowania w sportach które uprawiasz na powietrzu. Zwróć się do specjalisty, aby pomógł Ci w wyborze.

Zwróć szczególną uwagę na rozciąganie się po każdej sesji treningowej, a także picie regularnie w ciągu całego dnia. Postępuj zgodnie z instrukcjami sesji, w szczególności dotyczących prędkości, działaj elastycznie w zależności od aktualnej kondycji. Od samego początku staraj się kontrolować oddech, oddychaj swobodnie, głęboko, używając przepony i klatki piersiowej. Niezależnie od stopnia zmęczenia utrzymaj płynność ruchów i oddechu.

Najlepiej zaplanować sesje treningowe we wtorek, czwartek i sobotę lub niedzielę. W związku z utratą masy ciała, należy więcej pić, jeść i przeżuwać powoli aby osiągnąć uczucie sytości. Unikaj węglowodanów wieczorem, wybieraj warzywa i ryby lub mięsa; mocno ogranicz cukier i żółty ser. Jeśli chcesz znacznie stracić na wadze, przestrzegaj diety, tylko wtedy Twoje starania będą miały sens. Ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami trenerów i dietetyków. Jestem dietetykiem i trenerem osobistym, wiec zapraszam do siebie.

To prawda, że marsz jest mniej wyniszczający kolana i kręgosłup, niż bieganie.Jeszcze kilka lat temu biegałam 5 razy w tygodniu i dobrze to znosiłam. Z upływem lat mam ich teraz 41, zaczęły sie różne drobne kontuzje przy bieganiu i zrezygnowałam z niego na rzecz marszu z kijkami. Na efekt odchudzania trzeba dłużej poczekać, ale za to kondycja bardzo dobra i samopoczucie również. Polecam i potwierdzam, że szybki marsz jest zdrowszy i bardziej bezpieczny dla zdrowia.

Ja za pomocą marszu możesz sobie utrwalić wynik odchudzania. Często zdarza się tak, że efekt jo-jo zniwecza rezultat odchudzania. Aby temu zapobiec, zacznij uprawiać marsz z kijkami. Można wyrobić sobie wspaniałą kondycję, waga utrzymuje sie na stałym poziomie, no i Twoje ciało jest w doskonałej formie. Maszerowanie jest bezproblemowe i można je uprawiać o dowolnej porze dnia, odpowiednio do naszych możliwości. To też może spowodować, że przyzwyczaisz się do tego rodzaju ruchu i nawet się trochę uzależnisz oraz zarazić wielu znajomych tym fajnym sportem.

Powodzenia

Twój Trener i Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk