Zamocz Stopy w wodzie z cytryną – Zobaczysz co się stanie!

woda z cytryna - przepis

Zamocz Stopy w wodzie z cytryną – Zobaczysz co się stanie! Pod koniec dnia miliony ludzi czują się zbyt zmęczeni, bóle nóg i zły humor to powód do różnych problemów zdrowotnych. Do tego przez większość dnia chodzą w niewygodnych butach lub wysokich obcasach.

Niestety, rzadko zwracamy uwagę na nasze stopy, nawet jeśli noszą one ciężki ciężar ciała przez cały dzień i wspierają wszystkie nasze ruchy. Dlatego problemy, takie jak żylaki, pękające pięty i infekcje grzybicze są dość powszechne, ale na szczęście istnieją naturalne sposoby leczenia.

Nie ma nic lepszego niż przyjemna, ciepła, kojąca stopa przemoczona po długim dniu w pracy, ale ta praktyka również będzie wspierać ogólny stan zdrowia. Mianowicie, namoczenie stóp niszczy grzyby i bakterie i jest doskonałym sposobem na detoksykację całego organizmu.

Kliknij Tutaj Jeśli chcesz ze mną współpracować!

Jeśli dodasz sole do kąpieli, zoptymalizujesz poziom jodu, złagodzisz ból i zrelaksujesz całe ciało.

Oto jak przygotować proste moczenie stóp:

Składniki
Olejek eteryczny z mięty pieprzowej
Sól Epsom
Herbata miętowa
Oliwa z oliwek
Sok cytrynowy
Miska z gorącą wodą

Instrukcje:

Dodaj wszystkie składniki do miski z gorącą wodą i zanurz stopy w niej przez 15 minut. Następnie spłucz wodą i zetrzyj stopy kamieniem pumeksowym, aby wyeliminować martwe komórki skóry. W ten sposób uwolnisz się od stresu, ponieważ sól Epsom jest bogatym źródłem magnezu i eliminuje wszystkie toksyny nagromadzone w ciele, poprawiając ogólny stan zdrowia.

Dodatkowo kąpiele stóp stymulują punkty refleksologiczne na stopach, łagodzą liczne nerwy, a tym samym uspokajają umysł i tworzy uczucie dobrego samopoczucia i relaksu. Oprócz olejku eterycznego z mięty pieprzowej, możesz również zdecydować się na użycie innych olejków eterycznych do moczenia stóp.

Teraz napiszę o najbardziej popularnych opcji leczenia uzdrawiającego twoje stopy;

Olejek z drzewa cedrowego jest antyseptyczny i przeciwgrzybiczny, co czyni go dobrym wyborem, jeśli cierpisz na stopę sportowca.
Olejek cyprysowy jest antyseptycznym i naturalnym dezodorantem. Dodaj kilka kropli do miski, jeśli masz  niepokojący zapach stóp.
Olejek z jagód jałowca łagodzi bóle mięśni, w tym spowodowane przez artretyzm.
Olejek lawendowy, jak wiadomo, jest ulubionym miejscem dla relaksu. Jest to również naturalny środek przeciwbólowy – optymalny dla bólów mięśni i stawów.
Olejek ze słonecznika  uważany jest za aspirynę natury. Pomaga przy bólach i obrzękach oraz ma uczucie chłodu, które jest szczególnie przyjemne dla zmęczonych stóp.

Kliknij Tutaj Jeśli chcesz ze mną współpracować!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk